Τι είδος είναι ο παπαγάλος μου;

Συζήτηση με θέμα Τι είδος είναι ο παπαγάλος μου;, που ξεκίνησε από asteras, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Μαϊ 2009.

1. asteras

asteras PB New Member

παιδια θελω να μου πειτε τη μαρκα ειναι ο παπαγαλος μου και πως ξεχοριζω το φυλο του. [x]

Συνημμένα Αρχεία:

2. Yasmin

Yasmin PB Member

Από ότι μπορώ να δω, με λίγο στραβολαίμιασμα :D
    Έχεις ένα ringneck και αν είναι και ενήλικο, τότε είναι θηλυκό γιατί δεν έχει μαύρο δαχτυλίδι γύρω από τον λαιμό του! Επίσης, η σωστή έκφραση δεν είναι μάρκα, ούτε ράτσα, αλλά είδος! ;)

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

οντως ειναι ρικνεκ.βαλε λιγο πιο χοντρες-παλι ξυλινες πατηθρες-για να μπορει να σταθει γιατι οπως ειναι τωρα δεν μπορει με τιποτα.επισης την νεα πατηθρα βαλε την πιο κατω απο αυτη που εχεις τωρα.

ειναι ημερος?δαχτυλιδακι φοραει?

4. asteras

asteras PB New Member

toν εχω βρει πριν 2 εμβδομαδες και απο την πρωτη μερα εφαγε στο χερι μου { μεσα στο κλουβι του και εγω απο εξω ενοειτε} σχετικα ειναι ηρεμος απλα ψιλο δαγκωνει.εχει δαχτυλιδι κοκινο χρωμα,και γραφει καποια νουμερα και γραματα τα οποια δεν τα ξεχωριζω ολλα τα μονο που εχω ξεχωρισει ειναι τα 003 005 90???

5. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Το πουλί είναι γεννημένο το 2006 (κόκκινο χρώμα στο δαχτυλίδι) Τα νούμερα που γράφεις είναι 003 005 06 (όχι 90, λογικά το 90 που λές είναι κάθετα γραμμένο)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...