Τι διαφορα εχει το σουπιοκοκκαλο για παπαγαλακια με αυτο των κοκατιλ;

Συζήτηση με θέμα Τι διαφορα εχει το σουπιοκοκκαλο για παπαγαλακια με αυτο των κοκατιλ;, που ξεκίνησε από Dimos_Greek, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 31 Αυγ 2014.

1. Dimos_Greek

Dimos_Greek PB New Member

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Το σουπιοκόκαλο είναι ένα. Είναι το κεντρικό και μοναδικό κόκαλο της σουπιάς. Δεν υπάρχουν άλλες σουπιές για παπαγαλάκια και άλλες για κοκατίλ.

3. Dimos_Greek

Xαχαχαχαα αυτο να μου πεις,απλως οι ''απατεωνες''προσπαθουν να βγαλουν λεφτα με κατι ανοησιες!

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Χα χα όχι απλά για τους μεγαλύτερους παπαγάλους προτείνουν μεγαλύτερο μέγεθος σε ακριβότερη φυσικά τιμή.

5. Dimos_Greek

Οχι Μαρια ειδα και σε αλλο site που ειδα ειναι το ιδιο μεγεθος ειναι το ενα πιο ακριβο απο το αλλο ιδια μαρκα!

6. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

δημο εγω νομιζω πως η διαφορα ειναι στο μεγεθος του καθε κοκκαλου οπως το ειπε η μαρια και εφοσον ειναι πιο μεγαλο αλλαζει και η τιμη μην κοιτας την φωτογραφεια
    αν και για μενα καλο ειναι να πας σε ενα ψαραδικο και να του ζητησεις τα κοκκαλα απο την σουπια να σου τα κρατησει και να τα φτιαξεις εσυ.
    ετσι εκανα και εγω και ο ψαρας μου ειχε κρατησει μια τσαντα μεσα σε μια εβδομαδα

7. Dimos_Greek

Ξερεται η φοτο ειναι ιδια αλλα αν πατησεις χαρακτηριστικα το μεγεθος ειναι πιο μεγαλο,τωρα το προσεξα!Επισης εγω πηγα στα ψαραδικα και στο λιμανι και μου ειπαν πως τον χειμωνα πιανουν σουπιες!

8. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πάρε ένα τώρα και τον χειμώνα θα διασφαλίσεις για όλο τον χρόνο. Δεν χαλάνε αυτά αφού τα βράσεις και τα λιάσεις κρατάνε καιρό.
    Το μικρό έχει περίπου 1,35 ευρώ.

9. Dimos_Greek

Ναι το ξερω ευχαριστω μαρια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...