Την ονομασα Σκια (σαντοου)

Συζήτηση με θέμα Την ονομασα Σκια (σαντοου), που ξεκίνησε από υδροχοος 14-02, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 29 Ιουν 2008.

1. υδροχοος 14-02

υδροχοος 14-02 PB New Member

Αγορασα μια καναρα με χρωμα γκρι-μαυρο.Μου εκανε εντυπωση το χρωμα βεβαια και το οτι ηταν πολυ ζωντανο πουλι.Μου ειπε ο ανθρωπος που το πηρα οτι ειναι διασταυρωση κοινου με Γερμανικου.Να σας πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει αν ισχυει αυτο που μου ειπε η αν υπαρχει γενικως Γερμανικο.Με ενδιαφερει μονο οτι ειναι υγειεστατο(αντιθετα με ενα αλλο που πηρα σε κακη κατασταση).Το εβγαλα Σαντοου για το χρωμα γαι επειδη ειναι υπερβολικα γρηγορο.Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλλο;αν και το κοιταξα καλα και διαφερει μονο στο χρωμα και στην ταχυτητα απο τα αλλα.(πεταει στην κλουβα πιο γρηγορα και πιο επιδεξια απο ολα).Βαζω φωτο να μου πειτε την γνωμη σας.(Οτι καταφερα να τραβηξω γιατι δεν καθεται ευκολα)

Συνημμένα Αρχεία:

2. larys

larys PB Member

Να σου ζήσει φίλε:)

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

εμενα σε ενα απο τα βιβλια για καναρινια που εχω το ονομαζει ως διμορφικο κοκκινου αχατη θυληκο!

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

αλλα εγω νομιζω οτι φερνει πιο πολυ σε ασημενιο αχατη

5. Kostas21

Kostas21 PB Member

Αμα θες να μαθεις πανω κατω τι μπορει να ειναι ψαξε εδω http://www.poc.gr/Downloads/BAtlas/default.asp

6. lizard

lizard PB Member Article Writer

πολυ ομορφο ειναι να το χαιρεσε.

7. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

πολυ ωραιο...να σου ζησει!

8. aggel

aggel PB New Member

κουκλα ειναι να την χεραισε ωραιο ονομα

9. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Είναι κουκλίτσα, να σου ζήσει!