Τεστ DNA στο κοκατιλ μου

Συζήτηση με θέμα Τεστ DNA στο κοκατιλ μου, που ξεκίνησε από marina&zizel, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 12 Δεκ 2015.

1. marina&zizel

marina&zizel PB New Member

Θα ηθελα να μαθω το φυλο απο το κοκατιλ και για σιγουρια ενα τεστ dna θα ηταν το καλυτερο.Ομως δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω,που να το στειλ,ποσο κοστιζει(δεν πιστευω κανα 50αρικο!:eek:)
    και γενικως την διαδικασια!
    ευχαριστω!
    ΥΓ να ειμαι σιγουρη αν εχω πριγκιπα ή τελικα πριγκιπισσα:rolleyes:

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

3. marina&zizel

ευχαριστω!δεν θα πονεσει το πουλακι:(?

4. maria p

Αν το τραβήξεις γρήγορα και αποφασιστικά όχι. Μην το παιδέψεις με αναποφασιστικότητα.

5. marina&zizel

αν ειναι αυτη η διαδικασια δεν μπορω,εγω θα πονεσω πιο πολυ:(!

6. maria p

Τι να σου πούμε εμείς σ' αυτό.....:rolleyes:

7. marina&zizel

μονο που θα το πιασω θα παθει σοκ ..φαντασου να το ξεπουπουλιασω:oops:

8. maria p

Δεν σου είπα να το ξεπουπουλιάσεις, να τραβήξεις ένα φτερό από το στήθος.

9. marina&zizel

εγω νομιζω πως θα το καψω...........

10. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Αμα σου τραβηξουν κ σενα μια τριχα θα πονεσεις αλλα θα σου περασει. Το βασικο ειναι να το κανεις γρηγορα, μεχρι να το καταλαβεο θα ειναι παλι στο κλουβι.

11. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ίσως να μπορούσε κάποιος άλλος απο την οικογένεια να σε βοηθήσει. ..δεν είναι κάτι δύσκολο, λίγη αποφασιστηκοτητα χρειάζεται και λιγος δυναμισμός τον οποίο πιστεύω ότι διαθέτεις! ! ....και μη φοβάσαι δεν θα σου κρατήσει κακία! !!

12. George98

George98 PB Active Member

Σιγά το πράμα βρε παιδί μου.... ;) τράβα εκεί ένα φτερό και αυτό ούτε που θα το καταλάβει το κοκατιλάκι σου ! τα πουλιά δεν νιώθουν τόσο τον πόνο μην αγχώνεσαι

13. marina&zizel

Eυχαριστω ολους για τις απαντησεις σας(Myra Georgina George98) !Σημερα(τωρα) ειχαμε ανοικτη πορτα και βγηκε πετωντας!Εκανε γυρους και μετα πηγε κατω απο το τραπεζι..μετα τσακ στο δεντρο!Βρε τρομαρα που παθαμε....μπηκε μεσα επεξεργαστηκε το δεντρο και προσπαθησαμε να το πιασουμε με πετσετα!Αρχιζε να τσιριζει οπως τοτε στο πετ σοπ.Η πορτα του κλουβιου ανοικτη με ενα μανταλακι αλλα γυρω εχουμε βαλει εκεινη την πλαστικη σακουλα..πηγε να μπει αλλα φοβηθηκε απτην σακουλα...μετα πηγε και καθισε στο μανταλακι..εκανε οτι κινηση θα εκανε μεσα στο κλουβι αλλα απο εξω(νομιζε πως ηταν μεσα στο κλουβι)τελικα μπηκε τωρα φοβισμενο..θελω να πω πως τοπιασαμε για 1,2 αντε 3 δευτερα και εκανε σαν τρελο φανταστητε να βγαλουμε και φτερο..αστο καλυτερα:(

14. George98

George98 PB Active Member

τρόμαξε που τρόμαξε άλλη μια φορά δεν θα χειροτερέψει την κατάσταση ! κάν'το όσο προλαβαίνεις :p

15. marina&zizel

xaxa:):)

16. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

17. marina&zizel

Θα μπορουσε ..αλλα δεν ξερω μολις το επιασε εκανε σαν....ουτε να εξηγησω δεν μπορω.Σε ευχαριστω το εχω ξαναδιαβασει ομως ας του ριξω μια ματια

Μοιραστείτε

Φόρτωση...