Τελικα ειναι το καναρινακι ειναι θυληκο

Συζήτηση με θέμα Τελικα ειναι το καναρινακι ειναι θυληκο, που ξεκίνησε από aggel, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 8 Ιουν 2008.

1. aggel

aggel PB New Member

:)παιδια ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι το καναρινακι μου που σας ειχα δειξει παλια και σας ειπα οτι ειναι κοριτσι αλλο μετα το ακουσα να κελαϊδαει και ειπα για να το λεει ο μαγαζατορας κατι θα ξερεικαι επειδη τα ειχε ανκατομενα τα θυληκα με τα ασερνικα, ειχα διαβασει οτι αμα το καναρινακι ειναι σε μικρη ηλικια ισως μπορει να μαθει να κελαϊδαει.Ετσι και εγω μετα απο ενα μηνα που ειχα απεναντι τα κλουβια τους το πηγα σε ενα φιλο μου που ξερει και μου ηπε οτι ειναι θυληκο και σημερα τα εβαλα μαζι μετα απο 1-2 λεπτα τα ειδα διπλα διπλα και μετα φιληθηκαν, τους εβαλα φωλια και τωρα κοιμουνται διπλα:D

2. SAKMP1

SAKMP1 PB New Member

Αντε με το καλο να εχεις και απογονους,αν και δεν ειναι και η καλυτερη εποχη και δεν ξερω και κατα ποσο εκανες τη σωστη προετοιμασια.

3. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

αντε, να σου ζησουν! να τα χαιρεσαι!

4. endurasKE-30

endurasKE-30 PB New Member

Παιδια σιγουρα εχετε δει το θεμα με τις φωτο απο τα καναρινακια που μου εκανε το ζευγαρι μου.
    Γιατι το αναφερω???
    Η θυληκια πρινα τα βαλω μαζι κελειδουσε!
    Σε σημειο που να νομιζω οτι ειναι αγόρι!
    Περιεργο?

5. Kostas21

Kostas21 PB Member

Να σου ζησουν!Και καλους απογονους!

6. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Καθολου!Καποιες φορες τα θηλυκα οταν ειναι πολυ πυρωμενα το ..''ριχνουν '' στο τραγουδι!(μαλλον ξεχνανε ετσι τον ...καημο τους);)...

7. endurasKE-30

endurasKE-30 PB New Member

Σοφια εχεις δικιο!
    Να πω και το αρχικο μου παραπονο.
    Το καναρινακι αυτο το αγορασα για αρσενικο απο την Χιο οπου το ειχα ακουσει κιολας να κελαιδα το προηγουμενο Πασχα!
    Ισως εκανε το ιδιο μιας και ηταν περιοδος αναπαραγωγης!
    Στεναχωρεθηκα οταν βρηκα αυγα μεσα στο κλουβι του, οχι γιατι δεν το ηθελα αλλα γιατι αισθανθηκα οτι με κοροιδεψε ο πωλητης...
    Τωρα ομως ειμαι χαρουμενος!
    Εχει τρια καναρινακια και τα προσεχει παρα πολυ!

8. aggel

aggel PB New Member

:)παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα σας λογια , ομως οταν εμαθα οτι ειναι θυληκο ειμουν παρα πολυ χαρουμενος,τωρα θα παω νατους βρασω σφικτο αυγο, ομως το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω τιποτα απο προετημασια για αναπαραγωγη και για αυτο θα αναφερθω σε αλλο ποστ

9. lizard

lizard PB Member Article Writer

Να σου ζησουν!Και καλους απογονους!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...