Τα lovebirds φάγανε καρότο

Συζήτηση με θέμα Τα lovebirds φάγανε καρότο, που ξεκίνησε από mariah, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 9 Νοε 2008.

1. mariah

mariah PB Member

:DΠαιδια ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα και θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας!Για πρωτη φορα σημερα εβαλα στα Lovebirds μου καροτο και το δοκιμασανε.Στην αρχη δειλα δειλα αλλα μετα ολο και πιο πολυ.Μαλλον τους αρεσε!

2. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Το κομμάτιασαν μόνα τους, το πρόσφερες κομματάκια ή ξυσμένο στον τρίφτη; Έβαλες diveo και δεν το είδα; Έχουν καλές - ωφέλιμες προτιμήσεις, μπράβο τους!

3. mariah

mariah PB Member

Tους το εβαλα σε μικρα κομματακια και τους αρεσε.Στην αρχη το γλειφανε για να το δοκιμασουν αλλα μετα το τρωγανε.Βιντεακι δεν τραβηξα.Την επομενη φορα.Κανουμε προοδο σιγα σιγα.

4. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Δοκίμασε να τους βάλεις και μήλο. Νομίζω ότι θα τους αρέσει ;)

5. mariah

mariah PB Member

Σημερα θα τους βαλω και μηλο.Για να δουμε!:rolleyes:

6. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Περιμένουμε αντιδράσεις και εντυπώσεις απο τα μικρά σου! :p

7. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Μαρία κι εγώ σήμερα έβαλα για πρώτη φορά στον Budgie μου καρότο και έφαγε.Του το έτριψα στον τρίφτη.Για δοκίμασέ το.Μήπως τους αρέσει περισσότερο έτσι.Α..πριν από λίγο πήρα και σπανάκι.Θα το πλύνω καλά μετά και θε του δώσω να δοκιμάσει.

8. mariah

mariah PB Member

Τελικα σημερα το πρωι τους εβαλα και μηλο αλλα δεν το δοκιμασανε καθολου!Σνιφ!:(Θα το δοκιμασω παλι αυριο...

9. vendetta

vendetta PB New Member

θα το φανε κι αυτο που θα παει,ειναι καλο το μενου να χει λαχανικα και φρουτα.

10. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Δοκίμασε και βρασμένο καλαμπόκι.Ο Budgie τρελλαίνεται.Το καταβροχθίζει.

11. mariah

mariah PB Member

Εχω απογοητευτει!:(Τους βαζω καθε μερα φρουτα αλεσμενα ή σε μικρα κομματακια και δεν τρωνε!Μεχρι στιγμης τους εχω βαλει μηλο,μπανανα και καροτο.Μονο καροτο φαγανε λιγο.Τι να κανω?:confused:Τροφη προσπαθω να μην τους βαζω ποσοτητα αλλα αυτα εχουν ταραξει την παπαγαλινη.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...