Τα lovebirds μου ζευγαρωσαν!

Συζήτηση με θέμα Τα lovebirds μου ζευγαρωσαν!, που ξεκίνησε από Fotis_K, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 22 Σεπ 2008.

1. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

χτες οπως καθομουν στον υπολογιστη ριχνω μια κλεφτη ματια και στα κλουβια και τα δα να ζευγαρωνουν!δυστυχως κοντα μου ειχα μονο το κινιτο αρα δεν ειναι και πολυ καλης πιοτητας το βιντεο!αλλα αν πατησετε ctrl και -(μειον) θα απομακρυνθειτε απο την οθονη κι ετσι θα φαινεται πιο καθαρα το βιντεο!;)

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

...:D

Τι να πουμε εδω... αντε και καλους απογονους! :D

3. jamieo

jamieo PB Member

έχουμε μια φράση "Η αγάπη είναι στον αέρα"

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

ευχαριστω!αν και τα ατοιμα οσες φορες τα αφησα να ζευγαρωσουν εκαναν ασπορα...τεσπα θα δουμε...

5. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Αντε με το καλό να δεις και αυγουλάκια και αυτή τη φορά να μην είναι άσπορα :D

6. thanasis76

thanasis76 PB New Member

με το καλο να τα δεχθεις...

7. PETM2387

PETM2387 PB New Member

:D Με το καλό να γίνεις και παππούς :D

8. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Με το καλό να δείς αυγουλάκια και μικρά. Γιατί το κλουβί είναι τόσο χαμηλά στο πάτωμα? Καλό θα είναι να έχουν λίγο ύψος για να έχουν την αίσθηση της ασφάλειας. Είχαν ξαναζευγαρώσει αν θυμάμαι με αποτέλεσμα άσπορα αυγά? Μήπως ένας λόγος για τα άσπορα αυγά είναι η θέση του κλουβιού?

9. hydor

hydor PB New Member

καλησπερα,πολυ ωραιο το βιντεο και μπραβο για τα πουλακια σου,αλλα οπως προσεξα πισω απο τα κλουβια ειναι ενα κλιματιστικο!δεν πιστευω να το λειτουργεις με τα πουλια σε αυτο το σημειο??

10. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

αυτο το κλιματιστικο δεν ειναι σε λειτουργεια ποτε!;)

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Λες να ευθυνεται αυτο?δεν ξερω!παλια τα χα σε αλλο κλουβι πιο ψηλα!το καλοκαιρι ηταν πανω στο κλιματιστικο που φαινεται!αλλα τωρα που ερχεται χειμωνας τα βαζω κολλητα ολα μαζι και τα σκεπαζω με ενα χοντρο υφασμα!γι αυτο ειναι τοσο κατω...:)

12. inca1099

Γενικά ότι ζευγαρώνουμε δεν το ζευγαρώνουμε στο έδαφος (παντα μιλάμε για καναρινια και πουλιά που φτιάχνουν φωλιές ψηλά και όχι για εδαφόβια πουλιά). Στο έδαφος δεν αισθάνονται την ασφάλεια που τους παρέχει ενα ψηλό σημείο.

13. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Πολυ ωραια η πληροφορια σου και σε ευχαριστω για την επισημανση!δεν νομιζω να με φοβουνται αφου την θηλυκια την ταιζω κι εγω με το χερι!της δινω ακι τα υλικα για την φωλια παλι απο το χερι...αλλα δεν ξερω!ισως να χεις δικιο...εγω τα κουρεψα και απο κατω οπως μου ειπατε κι ελπιζω να μην εχω παλια σπορα αυγα!τι προβληματα μπορουν να δημιουργηθουν τωρα που ειναι κατω το κλουβι?:S

14. inca1099

Δεν φοβούντε εσένα αλλά κάποιο αρπακτικό (γάτα ποντίκια κτλ). Και που τα είδες να ζευγαρώνουν πολύ είναι κατα την γνώμη μου στο έδαφος. Με την φοβία ίσως η θηλυκιά να μην ''στήνεται'' σωστά, ίσως ο αρσενικός να έχει το μυαλό του αλλού κτλ.

15. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

καλα τετοια δεν υπαρχουν στο σπιτι μας αλλα ισως μονο και στην ιδεα να φοβουνται!εχεις δικιο!αλλα ειναι αρκετα βαρυ κλουβι και θα πασει με τον αερα αμα τα κρεμασω...

16. inca1099

t:Τρύπα, ούπα, βιδά ''γωνιά'' και δεν πάνε πουθενά ;)

17. hydor

hydor PB New Member

προσωπικα τα περισοτερα παπαγαλακια τα εβγαλα σε κλουβια που ηταν στο πατωμα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...