Τα lovebirds μου απέδρασαν αφήνοντας 6 γόνιμα αυγά

Συζήτηση με θέμα Τα lovebirds μου απέδρασαν αφήνοντας 6 γόνιμα αυγά, που ξεκίνησε από Katerina_, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 27 Νοε 2008.

1. Katerina_

Katerina_ PB New Member

απεδρασαν τα Lovebirdς μου απο το κλουβι κ εμεινα με 6 αυγουλακια που ειναι κ τα 6 γονιμα..

Τι να κανω???

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Κατερινα το πως εγινε μας το εξηγεις αργοτερα! Προς το παρον αν καποιο μελος εχει Lovebirds που κλωσσανε και θα μπορουσε να τα παρει αν μενετε κοντα θα ηταν το καλυτερο. Διαφορετικα δε νομιζω να εχουν τυχη τα αυγα! :(

3. Katerina_

Katerina_ PB New Member

αν παρω καινουργιο ζευγαρι?

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Δεν γινεται αυτο..το αλλο ζευγαρι πρεπει να χει ηδη φωλια...θα της τα περνα εγω ευκολο να βαλω στα δικα μου φωλαι αλλα μενει χανια..

5. Katerina_

Katerina_ PB New Member

πηγα να τους βαλω τροφη και απο οτι καταλαβα δεν μαγκωσε η πορτα κ το σκασαν

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση κατα τη γνωμη μου να τα κλωσσησουν. Ουτε το κλουβι γνωριζουν, μαλλον θα φοβουνται τη φωλια και να μην την φοβουνται δεν θα κλωσσησουν σε ξενη ετοιμη φωλια. Το καλυτερο νομιζω πως ειναι αυτο που σου προτεινα πριν αν θελεις τα αυγα να εχουν καποια ελπιδα. Αλλα πρεπει να το κανεις αμεσα, το συντομοτερο δυνατον.

Και Lovebirds να μην εχει καποιος εστω κοκατιλ η Budgies που ειχαν καποια ατυχια με ασπορα αυγα.

7. Katerina_

Katerina_ PB New Member

και δλδ σημερα εχασα 8 Lovebirds...

8. constadinos

constadinos PB New Member

Αν δεν θες καθολου να τα χασεις και μπορεις να διαθεσεις καποια λεφτα θα μπορουσες να αγορασεις ειδικο μηχανιμα που ουσιαστικα αντικαθιστα το κλωσιμα,ας το πω,της μανας.Ρωτα ομως πρωτα αν ειναι καταλληλο και για Lovebirds!

9. melagio80

melagio80 PB Member

Αν αυτο γινοταν νωριτερα θα τα επαιρνα εγω που ειχαν αυγα τα κοκατιλ μου.

10. Pigaki

Pigaki PB New Member

Τελικα τι εγινε με τα αυγα??

11. Katerina_

Katerina_ PB New Member

Τι να γινει τπτ.. τελειωσε..
    Εχω στεναχωρεθει απιστευτα πολυ.. εχω ξενερωσει... δεν μπορω να το πιστεψω οτι εγινε.. :( :( :(
    σημερα εβαλα τον Τίτο στο μεγαλο κλουβι να ειναι πιο άνετος

Μοιραστείτε

Φόρτωση...