Τα lovebirds ζευγαρώνουν στη φωλιά ή μόνο πάνω στα κλαράκια τους;

Συζήτηση με θέμα Τα lovebirds ζευγαρώνουν στη φωλιά ή μόνο πάνω στα κλαράκια τους;, που ξεκίνησε από alexandr0ss, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 27 Αυγ 2009.

1. alexandr0ss

alexandr0ss PB New Member

Καλημέρα σε όλους...εαν βάλουμε φωλιά σε παπαγαλάκια Lovebirds, αυτά ζευγαρώνουνε εκεί μέσα? ή μόνο επάνω στα κλαράκια τους? γνωρίζει κάποιος εμπειρότερος? :cool:

2. maggie09

maggie09 PB New Member

εμπειρότερος δεν εμαι αλλα
    τα δικα μου κανανε και μεσα τα ακουγα
    ενταξη:(( πηρα και λιγο ματη
    αλλα τουτη τη φορα θα τους βαλω πιο μεγαλο κουτη

3. kostelidis

kostelidis PB New Member

ποιο συνηθησμενο ειναι στα κλαδακια.. αλλα εχω ενα ζευγαρι που ζευγαρωνει μονο μεσα στην φωλια... ειναι ντρολαλα φαινετε

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Συνηθως ζευγαρωνουν πανω στα κλαδια η ακομα και στον πατο.Μεσα στην φωλια πιστευω πως δυσκολα θα ζευγαρωσουν.

Αν προκειται να βαλεις φωλια να προσεξεις τα κλαδια να εχουν καλο φαρδος και να μην κουνιουνται.

5. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

Υπαρχει περιπτωση να ζευγαρωνουν οταν ειμαι αλλου και μπροστα μου να κανουν την παπια???

6. herodotos

herodotos PB New Member

καταλληλη φωλια

γειά σας και πάλι ήθελα να ρωτίσω αν είναι καλή η φωλιά που έχω στα Lovebird μου.τους έχω εκείνη των Budgie.είναι μικρή ?

7. Marilenaki

Marilenaki PB Member

για λοβμπερντ ειναι μικρη η καλητερη παρε καλητερα φωλια για εγγλεζακια για αυτα

8. maggie09

maggie09 PB New Member

και εγω αυτη ειχα
    τορα πηρα την πιο μεγαλη
    αυτη για κοκατιλ
    την μπρισκο πιο ευκολη για ελλεχο και καθαρισμα
    και εχουν και αυτα πιο πολλη χορο:)

9. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ηροδοτε σε ποια Lovebirds σου?Απ' οτι θυμαμαι αυτα που ειχες ηταν μικρα ακομα.Μηπως βιαστηκες?

10. herodotos

herodotos PB New Member

επειδή αγόρασα ένα βιβλίο για Lovebirds και έγραφε ότι μπορούν απο εννιά μηνων να ζευγαρωσουν.

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Στην καλυτερη περιπτωση τα Lovebirds σου ειναι 7 μηνων.

Αλλα ακομα και 9 μηνων να ειναι παλι ειναι νωρις, κυριως για την θηλυκια σου.

12. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

εγω νομιζω πως το ελαχιστο ειναι ενος χρονου... αλλα κ παλι ειναι σχετικα νωρις... νομιζω ας με διροθωσει καποιος.

13. herodotos

herodotos PB New Member

οκ ευχαριστώ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...