Τα lizard κελαιδανε;

Συζήτηση με θέμα Τα lizard κελαιδανε;, που ξεκίνησε από toliasp, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 27 Ιουν 2008.

1. toliasp

toliasp Banned

καλημερα,ξερετε αν Τα lizard κελαιδανε??

2. Kostas21

Kostas21 PB Member

Φυσικα και κελαηδανε.Ολα τα αρσενικα καναρινια κεαληδανε ανεξαρτητα τι ρατσα ειναι.

3. lizard

lizard PB Member Article Writer

οπως λεει και ο κωστας και βεβαια κελαιδανε και μαλιστα μπορουν και περνουν πολυ καλες φωνες (το λεω απο προσωπικη εμπειρια)

4. City

City PB New Member

Θα συμφωνήσω με τον Λιζαρντ και τον Κωστα όλα τα αρσενικα καναρίνια κελαιδάνε και ειδικά τα εν λόγω καναρίνια έχουν πολυ καλη φωνη

5. larys

larys PB Member

Εγώ θα πω ότι ίσως να υπάρχη ένα ασρενικο καναρίνι που δεν κελαϊδάη.Είναι ενός φίλου στο Σιδηρόκαστρο.Το πουλάκι είναι 4 ετών και δεν λέει τίποτα.

6. valantis1

valantis1 PB New Member

Ναι υπαρχουνε και εξερεσεις. Μπορει ενα καναρινι να ειναι μουτικο. Δηλαδη να μην εχει κελα'ι'διση ποτε στη ζωη του.

7. lizard

lizard PB Member Article Writer

το αρσενικο καναρινι που δεν τα λεει μαλλον θα περασε καποια αρρωστια στις φωνητικες του χορδες και επιδη δεν γιατρευτικε αμεσα του εμεινε το προβλημα να μην κελαιδαει αυτη ειναι η γνωμη μου.

8. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

Οντως κελαηδανε υπεροχα τα lizard και παιρνουν ευκολα φωνες πχ εμενα απο καρδερινες αλλα απο προσωπικη εμπειρια δεν κελαηδανε ολο το χρονο.Εγω μονο την ανοιξη τα ακουω να λενε συνεχεια και λιγοτερο το καλοκαιρι μετα τιποτα.

9. Kostas21

Kostas21 PB Member

Mπορει αυτο το πουλι να εχει γεννηθει με προβλημα στις φωνητικες χορδες.

10. GIANNHS#

GIANNHS# PB New Member

egw exw ena lizard kai dn stamataei ,olo ton xrono, katholou to kelaidisma! einai poly omorfa poulia!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...