Παρουσίαση Τα Gouldians και αλλα παραδείσια πουλια

Συζήτηση με θέμα Τα Gouldians και αλλα παραδείσια πουλια, που ξεκίνησε από Wind-sa, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 2 Δεκ 2013.

1. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Μετά από κάποια χρονια που άρχισα να ασχολούμαι με τα παραδείσια πουλια απέκτησα ένα ούτε μικρό ούτε μεγάλο πολύχρωμο σμήνος της χαράς μου.

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω μερικά από τα παραδείσια πουλια μας που έχουμε μαζί με τον Αντώνη (pantazo).

Ο σκοπός παρουσιάσεις είναι να μπούν και αλλα άτομα στη πολύχρωμο "club" Λάτρεις των Παραδείσιων Πουλιών!
    Μπορεί να μην είναι οδικά πουλια όπως καναρίνια και καρδερίνες και να μην είναι εξημερωμένα όπως οι παπαγάλοι, αλλα φέρνουν πολύ χαρά στους ιδιοκτητες τους μονο με την εμφάνιση τους και συμπεριφορά.

Καλωσορίσατε στο κόσμο μου!

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Γέμισε ο τόπος χρώματα! Παπαγάλους δεν έχεις καθόλου πλέον στην κατοχή σου Πωλίνα; Πες μας αν θέλεις, ποια είδη πουλιών έχεις σήμερα.

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πωλίνα μου πανέμορφα και πολύ χαριτωμένα όλα, φτου φτου να τα χαίρεστε!

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ποσο ομορφα! :D Εμεινα να χαζευω χρωματα! :cool:

5. nickleven

nickleven PB New Member

ειναι ολα τους πανεμορφα κι εχουν υπεροχα χρωματα Πωλινα! να τα χαιρεσαι ΟΛΑ! βαλε και συντομα νεες φωτογραφιες απο τους παπαγαλους σου.. :cool:

6. kostantakis

kostantakis PB Member

Να τα χαίρεσαι Πωλίνα ! Πραγματικά είναι πανέμορφα όλα τους.

Οπως τα βλέπω στο λάπτοπ σου επάνω, μου ΄ρχεται να τα αμολήσω και εγώ όλα εδώ ! Τα έχεις εξημερώσει όλα αυτά που είναι έξω ?? :)

7. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Τι πανεμορφα πουλια ειναι αυτα τα gouldian?????!
    Αχ βρε Πωλινα και κοντευω τα 30 ζευγαρια για φετος, αλλα με βαζεις σε πειρασμο!

8. Efthimis98

Efthimis98 PB New Member

Αυτό θα πει πολύχρωμος παράδεισος Πωλίνα. Μπράβο σου που τα προσέχεις σαν τα μάτια σου, αυτό άλλωστε "αντανακλάται" από το γεγονός ότι η εμφάνισή όλους τους είναι άψογη, το φτέρωμα λαμπερό και έντονο... ότι και να πούμε είναι λίγο. Τα χρώματα; Τα πολυάριθμα είδη; Τους χώρους διαβίωσης; όλα είναι ΤΕΛΕΙΑ... αν περάσω ποτέ από Αθήνα θα έρθω σίγουρο, είτε με θέλεις είτε όχι... χαχαχα :p

9. Gardelius

Gardelius PB New Member

Άφωνος !

πραγματικά πανδαισία χρωμάτων..

Να τα χαίρεσαι όλα ! :D

10. Zelda

Zelda PB New Member

Είναι όλα φοβερά.

11. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

χαμος παντου πουλια και χρωματα να τα χαιρεσαι πωλινα

12. Marilenaki

Marilenaki PB Member

πως ενας πολυχρωμος παραδεισος! απο κοντα ειναι πιο ομορφο το θεαμα αφου μπορεις να ακουσεις αυτες τις τοσο λεπτες φωνουλες τους!

13. Καναρίνι4ever

Καναρίνι4ever PB New Member

Μπράβο σας κ.Πωλίνα για τα τόσο εντυπωσιακά και πολύχρωμα παραδείσια σας! Έχω μείνει έκθαμβος! Συγχαρητήρια και καλή σας συνέχεια! Φροντίστε να τα διάτηρήσετε και να τα προσέχετε σαν τα μάτια σας! Φιλικά Αμβρόσιος!;):);)

14. CLIT

CLIT PB New Member

Είναι υπέροχα τα παραδείσια. Κι εγώ ψάχνω να βρω κάποια, αλλά εδώ που είμαι τα pet είναι άθλια, οπότε ψάχνω από ιδιώτες . Ειδικά Bicheno. Shaft tail και Bengalese

15. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

Καλά Πωλίνα και εσύ έχεις κάνει προοδο τεράστια! Τελικά σε κέρδισαν τα παραδεισια απο τα παπαγαλοειδή ε?!
    Μπράβο πάντος εχεις γίνει φοβερή!

16. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

Ενα μπραβο ειναι λιγο!Τα παραδεισια ειναι τρελα με τοσα χροματα πανδεσια χρωματων και καθε ενα τους ποιο αγαπησιαρικο απο το αλλο.

17. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Ευχαριστω για τα καλά σας λόγια.
    ...μερικές ακόμα φωτό από τα υπόλοιπα πουλάκια

Μοιραστείτε

Φόρτωση...