Παρουσίαση Τα budgie μου και τα leopard gecko μου

Συζήτηση με θέμα Τα budgie μου και τα leopard gecko μου, που ξεκίνησε από Zelda, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Αυγ 2009.

1. Zelda

Zelda PB New Member

Γειά σας,σας παρουσιάζω τα 5 μωρά μου

Η λευκή μου Budgie είναι albino και είναι η Αφροδίτη,
    Ο πράσινος φαφλατάς είναι ο Thor kαι το blue Budgie(Περσεφωνη) είναι αγγλικό σωστά?Είναι από αυτά τα μεγαλόσωμα που μιλάνε κιόλας,το πηρα χτες παρασκευή και όμως ήδη είναι εκτός κλουβιού άνετα,και πάνω μου κάθεται κτλπ,μου είπανε ότι είναι πιο φιλικά από τα αυστραλιανά Budgies,τα άλλα 2 που έχω έκαναν 3 μήνες να ηρεμίσουνε λιγάκι αλλά όχι και πάλι εντελώς.

και οι σαυρες μου ειναι leopard gecko,η κουκλα με τις βουλες ειναι η Ήρα η οποια γεννησε φετος πρωτη φορα 3 φορες απο 2 αυγα την καθε φορα,και ο κουκλος ο πορτοκαλι ειναι ο Zeus ειναι μορφικος tangerine carrot tail leopard gecko.

Πειτε μου την γνωμη σας ευχαριστω

Συνημμένα Αρχεία:

2. Zelda

Zelda PB New Member

Να και πιο πολλες φωτο παιδια ετσι για ποικιλια χεχεχε

Συνημμένα Αρχεία:

3. argyrhs

argyrhs Banned

τι γλυκα πλασματακια ειναι αυτα?! να τα χαιρεσαι!

4. Zelda

Zelda PB New Member

Ευχαριστω παλικαρι και εσυ τα ζωακια σου.

5. anatoly

anatoly PB Member

Τα παπαγαλακια ειναι κ τα 3 πανεμορφα!

6. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Πανεμορφα ειναι..Ειδικα το εγγλεζακι.

Να σου ζησουν!

7. Arti -We-Pe-

Arti -We-Pe- PB New Member

αχου!ειναι ολα τους πολυ γλυκουλια!ποσο θα ηθελα και τα δικα μου Budgie να καθοντουσαν στο χερι μου χωρις να θελουν να φυγουν!τελος παντων να τα χαιρεσαι!

8. Zelda

Zelda PB New Member

Ευχαριστω παρα πολυ

9. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πολυ ομορφα πουλακια να τα χαιρεσαι! Να χαιρεσαι και σαυρες σου.
    Να προσεχεις ομως, διοτι εχοντας κι'εγω μια χελωνα ξηρας, εμαθα (απο τον εκτροφεα του Μαριου) πως οταν εχεις ερπετα, χρειαζεται προσοχη ωστε να μη κολλησουν σαλμονελα τα πουλια σου.

10. Zelda

Zelda PB New Member

Το ξερω πως καποια ερπετα εχουνε σαλμονελα αλλα τα γκεκο δε συμπεριλαμβανονται σε αυτα...και επισης δε φερνω σε κοντινη επαφη τα ερπετα μου με τα πτηνα μου:)

11. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τα παπαγαλάκια σου είναι το ένα ομορφοτερο απο το άλλο! Εχω και εγω ενα σαν το γαλαζιο σου αλλα είναι αρσενικο! Να σου ζησουν!

Για τα σαυρακια σου...δεν εχω σχολια...δεν τα παω καλα με τα ερπετά...ειναι ακόμα ενας ανεξερευνητος κοσμος για μενα:)

12. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Aφροδίτη, Thor & Περσεφώνη, τέλεια, απίθανα, καταπληκτικά σε όλες τις φωτογραφίες, εκφράσεις κλπ., έχουν πολύ όμορφα χρώματα! Σαυρούλες δεν έχω ξαναδεί και δεν ξέρω πόσο φιλικές είναι! Να τα χαίρεσαι όλα!

13. Zelda

Zelda PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ¨) και σε διαβεβαιω οτι ειναι παρα πολυ φιλικες,ειμαι στο χομπι των ερπετων και αμφιβιων απο πολυ μικρη ηλικια περιπου 9 ετων,τις σαυρες που εχω τωρα τις ταιζω απο το χερι:D

14. tsilojohn

tsilojohn PB New Member

δλδ εχεις και leopard gecko μωρακια???

15. Zelda

Zelda PB New Member

Οχι ακομα,αυγα εχω μονο τωρα περιμενω να εκκολαφθουνε,εχει μπολικη δουλεια το πραμα.

16. dgk

dgk PB New Member

Να σου ζησουν και να τα καμαρωνης ειναι πανεμορφα

17. tsilojohn

tsilojohn PB New Member

ααα ωραια, παντος αν σκεφεσαι επειτα να τα "δωσεις" θα ηθελα ενα.σου ευχομαι καλες γεννες και να χαιρεσαι τα πουλακια σου...:D

18. melagio80

melagio80 PB Member

Αυτος ο πορτοκαλουλης ειναι ολα τα λεφτα...

19. Marilenaki

Marilenaki PB Member

να τα χαιρεσαι τα πουλακια σου ειναι κουκλακια ολα τους! και τα gecko εχουν ιδιαιτερη γοητεια μπορω να πω! ειδικα αυτο που καρφωνει με το βλεμμα του την καμερα εινα φατσα!

20. Zelda

Zelda PB New Member

σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια.:D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...