Παρουσίαση Τα 1α μου γκλοστερακια

Συζήτηση με θέμα Τα 1α μου γκλοστερακια, που ξεκίνησε από ΛΟΡΙΔΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 4 Ιουν 2009.

1. με μεγαλη μου χαρα σας παρουσιαζω τα1α μου γκλοστερακια μετα απο μεγαλη προσπαθεια τα καταφερααα:eek: ειναι 12 ημερων κ ειναι τρελες φατσες το 1ο μωρο στη 2η κ 3η φοτο νομιζω οτι εχει σκουφακι σαν κ την μαμα του!

Συνημμένα Αρχεία:

2. Konstantinos1

Konstantinos1 PB New Member

υπεροχα ειναι να τα χαιρεσαι

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Είναι ολόγλυκα και τρισχαριτωμένα! Δεν σου ΄ρχεται να τα φας??:D

Να σου ζήσουν και τα απολαύσεις σύντομα τα κελαηδήματά τους!

4. σας ευχαριστω πολυ ναι τζωρτζινακι μου κατι μου ερχεται αλλα προσπαθω οσο γινεται να ειμαι συγκρατιμενη γιατι θα τα κατσιασω στο τελος!

5. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μπραβο για τα γκλοστερακια!ειναι κουκλονια!

6. maggie09

maggie09 PB New Member

να σου ζησει!ola...

7. σας ευχαριστω ολους να χαιρομαστε τα ζουζουνια μας!

8. koskos

koskos PB New Member

Να σου ζήσουν Βασιλική και σου εύχομαι να αποκτήσεις όσα θα ήθελες να έχεις και μπορείς να περιποιηθείς...

9. kimi

kimi PB New Member

Να σου ζησουν!

10. fragos

fragos PB Member

Ειναι πολλη ωραια!Να σου ζησουν!

11. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Να χαιρεσαι τα πανεμορφα κουκλακια που μου ρχεται να μπω στην οθονη και να τα ζουληξω:p:D
    Πολυ ομορφα Βασιλικη απαιτω κι αλλες φωτο απο το μεγαλωμα τους...:D
    Ο μπαμπας τι χρωμα ειναι;

12. sainer

sainer PB New Member

να σου ζησουν βασιληκη!

13. Sissy

Sissy PB Senior Member

Φτου!φτου!:DΝα σου ζησουν Βασιλικουλα!

14. σας ευχαριστω ολους το μεσιμερακι που θα παω για το φαγακι τους κ την καθαριοτητα του θα τους βγαλω κ αλλες φωτο εχουν μεγαλωσει πολυ κ τα καμαρονω η χαζομαμα. Νυκουλα ο μπαμπας ειναι το κιτρινο κονσορτ στη 4η φωτο

15. Pepito

Pepito PB New Member

να σου ζησουν ειναι πανεμορφα

16. σημερα ειμαστε 17 ημερων!

σημερα λοιπον κατεβηκα να καθαρισω την φωλια των αζουζουνιων κ να κανω γενικη καθαριοτητα του κλουβιου ,εβγαλα εξω τα μικρα για να αλαξω την τσοχα της φωλιας βγαλαμε τις φωτο μας κ οταν πηγα να τα ξαναβαλω μεσα τσουπ! μου ξεπεταγοντε κ τα δυο εξω απο την φωλια,:eek: το τι γελιο ειχαν δεν περιγραφετε, προσπαθουσαν τα μαμουνια να ανεβουν στα κλαδακια τσουκου...τσουκου με τα δαχτυλιδακια τους στα ποδαρακια σαν ζωγραφιες ειναι αλλα στον τσολοφ (το μικρο κορωνα) εχω μια αδιναμια. πως μας βλεπετε μεγαλωσαμε?κοιταχτε καμαρι οι γονεις! σκορδα σκορδα!

Συνημμένα Αρχεία:

17. Pepito

Pepito PB New Member

:eek:πω πω πως μεγαλωσαν

18. πηγαμε στο κλουβακι μας!

τα μωρακια μου μεγαλωσαν τρωνε μονα τους κ ετσι πηγαν σε καινουριο κλουβακι κοιταχτε καμαρι στην 3η φωτο ο τσολοφ ο οποιος εχει αρχισει κ μου φουσκωνει το λεμουδακι κ σαλιαριζει!

Συνημμένα Αρχεία:

19. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Αγαπες μου???
    Τι ομορφουλια...
    Να τα χαιρεσαι κοριτσακι μου!
    Ειναι πανεμορφα..
    Δεν πηραν ομως καθολου κιτρινο ε;

20. οχι λες κ ηταν απων ο μπαμπας τιποτα! αλλα περιμενω την αλλη γεννα,δεν ηθελα να μου κανει αλλη αλλα ημουν στο χωριο κ δεν προλαβα να τα χωρισω οποτε ελπιζω σε αυτη την τελευταια γεννα να μου βγει κ καποιο σαν το μπαμπα μας

Μοιραστείτε

Φόρτωση...