Παρουσίαση Τα πρώτα gloster του 2016

Συζήτηση με θέμα Τα πρώτα gloster του 2016, που ξεκίνησε από Dimitris.P, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 20 Μαρ 2016.

Panagiota.
Best Answer Panagiota., 20 Μαρ 2016
Να τα χαίρεσαι Δημήτρη μου και καλοκλαρωτα να είναι. Πόσο ωραίες στιγμές είναι αυτές!!!!! Ωραίες εικόνες. Ο κόπος σου και η αγάπη σου ανταμοιβονται.... Ολόκληρο το Post
  1. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

καλημέρα σε όλη την φτεροπαρέα !!
    σας παρουσιάζω τα 5 πρώτα GLOSTER JUNIORS του 2016 !!
    στις πρώτες τρεις(3) φωτογραφίες..οι 2 νεοσσοί που είδαν πρώτοι το όμορφο φως της ζωής στις 17/03/2016 το πρωί και στις επόμενες δύο(2) φωτογραφίες οι άλλοι 3 νεοσσοί που ήρθαν να προστεθούν στην οικογένειά μας το Σάββατο το πρωί 19/03/2016.
    δώρο θεού για μένα(αν και το περίμενα..το ομολογώ) ότι και οι 4 γονείς ταίζουν τα μικρά τους με πολύ ευλάβεια & με την σειρά τους ο καθένας.Σαν βγει η μαμά απ'την φωλιά για να μπουκωθεί,ο μπαμπάς μπαίνει μέσα και τα κρατά ζεστά..εν συνεχεία,όταν ο μπαμπάς είναι πλέον έτοιμος ..δίνει το σύνθημα,η μαμά αποτραβιέται και ο μπαμπάς ταίζει!!
    τόσο η δική μου χαρά όσο και της γυναίκας μου καθώς και των παιδιών μου δεν περιγράφεται,γι αυτό και θέλουμε όλοι μαζί να σας πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις τόσο πολύτιμες συμβουλές και συζητήσεις που μοιραστήκαμε,οι οποίες με έκαναν καλύτερο άνθρωπο και μου έδωσαν τις γνώσεις και τα εφόδια να προχωρώ σωστά,σιγά-σιγά προς μια καλή και υγιή εκτροφή καναρινιών,που τόσο όλοι μας λατρεύουμε!!!
    Σας ευχαριστούμε πολύ όλους ,φίλοι μου !!!!!!! Moderatos και μέλη της παρέας αυτής!!!!
    δείτε τα ζουζούνια μας και ..χαρείτε μαζί μας!!!!!

Συνημμένα Αρχεία:

2. Best Answer:
    Post #313350 by Panagiota., 20 Μαρ 2016
  3. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Ψήφοι: 1
    Να τα χαίρεσαι Δημήτρη μου και καλοκλαρωτα να είναι. Πόσο ωραίες στιγμές είναι αυτές!!!!! Ωραίες εικόνες. Ο κόπος σου και η αγάπη σου ανταμοιβονται. Στο είχα ξαναπεί ότι η ανταμοιβή σου κοντοζυγωνει και να τώρα που οι νεοσσοι στις φωλιές γεμίζουν χαρά εσένα και την οικογένειά σου και εμάς όλους που βλέπουμε τα αποτελέσματα της εκτροφής σου. Θα περιμένω να τα καμαρώσω και στο κλαρι!!!!

4. Dimitris.P

εννοείται,Παναγιώτα μου!! κάμερα και κινητά είναι ήδη στημένα,σε απόσταση ασφαλείας..να μην ενοχλούμε και πολύ!!!;)

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Βρίσκω τη χαρά σας φυσιολογική.
    Τη συναισθάνομαι μαζί σας.
    Με το καλό στο κλαρί....

6. Dimitris.P

Γιάννη,σε ευχαριστώ πολύ..πάρα πολύ,τόσο για τα καλά σου λόγια από καρδιάς,αλλά κυριως για το ''σπρώξιμο'' που μου'ριξες! ''διάβασε'' .. ''διάβασε''.. ''διάβασε'' μου'λεγες πάντα και μίλα με τα παιδιά της παρέας! Μετά..σκέψου,δοκίμασε,φρενάρισε ή..προχώρα!!
    και οι 5 πρώτοι νεοσσοί είναι το αποτέλεσμα πολύ διαβάσματος,αλλά κυρίως εφαρμόζοντας τις χρήσιμες εμπειρικές συμβουλές όλης της παρέας!!
    ευχαριστώ..

7. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Nα σου ζησουν τα Glosterakia σου.
    Καλοκλαρωτα νανε

8. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μπράβο να σου ζήσουν, με το καλό στο κλαρί και καλότυχα να είναι!!!

9. billdere

billdere PB Member

Πω πω τι ομορφα που ειναι!!!!
    Φτου φτου Δημητρη!!!!
    Να τα χαιρεσαι!!!!
    Με το καλο στο κλαρι!!!!

10. Dimitris.P

Κώστα,Μαρία,Βασίλη..σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο και στα δικά σας φτερωτά αγγελούδια!!

11. George98

George98 PB Active Member

με το καλό στο κλαρί !

12. Dimitris.P

να σαι καλά,βρε Γιώργο!! :thumbsup:

13. Sissy

Sissy PB Senior Member

Με το καλό και στο κλαρί Δημήτρη!!

14. Dimitris.P

σ'ευχαριστώ πολύ,Σίσσυ! απ'την αρχή..ήσουν δίπλα μου! με καλές και προσεγμένες συμβουλές!:thumbsup:

15. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Να σου ζησουν, καλοκλαρωτα και με το καλο τα επομενα!!!

16. tonytsi

tonytsi PB New Member

Συμμερίζομαι τη χαρά σου για τη δημιουργία της ζωής. Εκτός από τη μαμά και το μπαμπά τους αξίζουν και σε εσένα πολλά συγχαρητήρια για όλα αυτά που τους προσφέρεις. Καλοκλαρωτα να είναι και να σας χαρίσουν όμορφες στιγμές!!

17. Dimitris.P

Μιράντα μου..σε ευχαριστώ πολύ!!
    Αντώνη..επίσης σε ευχαριστώ!!
    και..σας εύχομαι ολόψυχα μια όμορφη και δημιουργική από πλευράς νεοσσών και υγείας αυτών αναπαρ.περίοδο!!!:thumbsup:;)

18. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Να σαι καλα! Εμεις ειμαστε ψειριασμενοι, χαιρομαστε με τη χαρα των αλλων!

19. alicedros

alicedros PB Supporter

Να σου ζήσουν χαζόπαππού!!! :p

20. Dimitris.P

Αλίκη μου,σε ευχαριστώ!! μπορεί τελικά να μην συμπεθερέψαμε..για μένα όμως παραμένεις ΄΄συμπεθέρα΄΄.
    σου εύχομαι ολόψυχα μια πολύ καλή αναπαραγωγή..γεμάτη ζωή και νέες φωνούλες και σε σένα!!:):thumbsup:

21. alicedros

alicedros PB Supporter

Σε υπερευχαριστώ συμπέθερέ μου γλυκέ!! <3 Οφ τοπικ: από κοινά δεν έχεις κανένα τελικά?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...