Τα πρώτα καρδερινάκια για το 2009

Συζήτηση με θέμα Τα πρώτα καρδερινάκια για το 2009, που ξεκίνησε από ΑΡΧΑΡΙΟΣ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 9 Φεβ 2009.

1. Τα πρώτα καρδερινάκια για φέτος ήρθαν απο ένα περσινό ζευγάρι που έκανε μια γέννα με τρία μώρα στις10Ιουνίου,φέτος έκανε το πρώτο αυγό 22Ιανουαρίου και ορίστε τα τέσσερα καρδερινάκια!Εύχομε καλή αναπαραγωγική περίοδο σε όλους με πολλά και υγειή πουλάκια!

Συνημμένα Αρχεία:

2. andreasrodos

andreasrodos PB New Member

Τώρα εξηγείται...;)
    Καλορίζικα φίλε μου!

3. lizard

lizard PB Member Article Writer

Φιλε μου απλα δεν παιζεσε εδω ουτε καναρινια δεν εχουμε βγαλει και εσυ κανεις καρδερινες.Μπραβο και παλι μπραβο!

4. artist

artist PB New Member

Πανέμορφα!Να σου ζήσουν!Οι καρδερίνες είναι ελληνικές,δηλαδή balcanica;Αλλά ότι και να είναι ένα είναι σίγουρο,πάλι το ίδιο ευτυχής φαντάζομαι θα είσαι;)).

5. Nα σου ζήσουν! Σίγουρα τα έχεις όλον το χειμώνα σε θερμοκρασία περίπου 20 βαθμών, έτσι δεν είναι;

6. Τα 'παμε, περσινά ξυνά σταφύλια...
    Αρχάριος, καρδερινάκια, φανετοκαρδέρινα κ.τλ...
    (Δεν ξέρω εάν έχεις αναφερθεί στο PB για το φετινό ορφανό φανετοκαρδερινάκι...)
    Άντε, σιδερικέφαλα & από δω!
    Αρχάριε...;))

Είναι νέα συνομοταξία, ...Trikalica.:)

7. Μπραβο φιλε μου Γιωργο και εις ανωτερα,καλη επιτυχια...

8. Ευχαριστώ,τα πουλιά μου είναι Balcanica.Ο χώρος μου είναι ένα μπολκόνι.Σκεφείτε ένα δωμάτο στο οποίο λείπει ο ένας τοίχος και έχω βάλει μία χοντρή κουρτίνα την οποία ανοίγω όποτε έχει καλό καιρό.Η θερμοκρασία δεν είναι σταθερή.Στην φωτογραφία είναι οι ζευγαρώστρες με τα καρδερίνια.

Συνημμένα Αρχεία:

9. mariah

mariah PB Member

Να σου ζησουν τα πουλακια πατριωτακι!;))

10. Μπράβο φίλε μου είσαι και ο πρώτος καλή συνέχεια

11. RED

RED PB New Member

Μπράβο φίλε. Εύχομαι καλή συνέχεια.

12. Serinia

Serinia PB New Member

Αντε βρε καλη αρχη .Και βεβαια καλη , πολυ καλη συνεχεια να εχεις.Αντε να παρουμε σειρα κι εμεις.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...