Παρουσίαση Τα παπαγαλάκια μου

Συζήτηση με θέμα Τα παπαγαλάκια μου, που ξεκίνησε από panvagil, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 11 Μαρ 2009.

1. panvagil

panvagil PB New Member

Ύστερα από προτροπή της Maria Pap. αποφάσισα να σας παρουσιάσω κι εγώ τα παπαγαλάκια μου.

Τα Μπάτζυ

1. Ο Αριστοκράτης
    2. Η Τσαχπινούλα
    3. Ρωμαίος και Ιουλιέτα
    Ακολουθούν τα Κοκατίλ...

Συνημμένα Αρχεία:

2. panvagil

panvagil PB New Member

...και τα Κοκατίλ μας

1. Από τη Γέννα του Οκτώβρη
    2. Παίρνοντας το μπάνιο μας
    3. Η μαμά με το παιδάκι της!
    4. ...και ο μπαμπάς
    Ελπίχω να σας αρέσουν,
    ευχαριστώ

Συνημμένα Αρχεία:

3. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Eίναι όλα πολύ όμορφα, Βudgie, cockatiels, γονείς - παιδιά, με εντυπωσιακά χρώματα, εκπληκτικές εκφράσεις! Ζουν σε περιποιημένο περιβάλλον, με τα ωραία παιχνίδια τους! Μπράβο σου, φαίνονται ευτυχισμένα! Ευχαριστούμε που τα μοιράσθηκες μαζί μας, να τα θαυμάσουμε εμείς που δεν έχουμε την ευκαιρία να απολαμβάνουμε από κοντά αυτά τα πανέμορφα & χαριτωμένα πλασματάκια!

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Πολυ ομορφα τα πουλακια σου.Να τα χαιρεσαι.Ειδικα το Budgie της πρωτης φωτογραφιας ειναι πολυ ομορφο.Εγγλεζακι ειναι?(φερνει λιγο)

Οσο για τα κοκατιλ σου φοβερες φατσες.Μ αρεσει πολυ η φωτογραφια με την μητερα και το παιδι:D

5. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ειναι ολα πανεμορφα...
    μηπως θα επρεπε τα κοκατιλ να ειναι σε μεγαλυτερο κλουβι?τι διαδτεσεις εχει?

6. anatoly

anatoly PB Member

Να τα χαιρεσαι! Ειναι ολα κουκλια ειδικα τα Budgie!
    χεχε:D χμ...οι αδυναμιες δεν κρυβονται:p

7. niva2gr

niva2gr PB New Member

Πολύ ομορφα πουλιά! Ο Αριστοκράτης είναι όνομα και πράγμα!

8. Mpikis

Mpikis PB New Member

ΩΡΑιος ο βαγγέλης με τα πουλάκαι του!φίλε το πουλί στη δευτερη φωτογραφία είνια κατπληκτικο και όλα τα άλλα απλα υπέροχα!Να σου ζήσουν!Τι πατέντα είνια αυτή με τα καπάκια?παίζουν καθόλου?

9. mariah

mariah PB Member

Ολα τα πουλακια σου ειναι πανεμορφα και ευτυχισμενα!Αλλα ειδικα η φωτογραφια με τη μαμα κοκατιλ και το παιδακι ειναι ονειρεμενη.Να τα χαιρεσαι ολα!;))

10. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Να τα χαίρεσαι Βαγγέλη! Πανέμορφα πουλάκια! Ειδικά ο πρώτος, πολύ στυλ... Όποιος έχει τ' όνομα έχει και την χάρη!:)

11. panvagil

panvagil PB New Member

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.

Ο Αριστοκράτης είναι όνομα και πράγμα, κάθεται σε μια πατήθρα και κοιτά τι γίνετε γύρω χωρίς να κουνιέται ή να δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον:D

Την ιδέα για τα καπάκια φίλε Mpikis πρέπει να την πήρα μάλλον από εδώ https://petbirds.gr/threads/Παιχνιδια-που-εχετε-στα-πουλια-σας.3080/ αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα. Δεν πολυπαίζουν αλλά καμιά φορά τους ρίχνω κανένα ηλιόσπορο σε αυτά που είναι ανάποδα και προσπαθούν να τον πιάσουν.

ΑΓΓΕΛΟΣ2 δεν μπόρεσα να βρω μεγαλύτερο κλουβί αλλά επειδή σε λίγες ημέρες θα είναι έτοιμη μια μεγάλη κλούβα προς το παρόν βολεύονται σε αυτό. Είναι σχετικά μεγάλο.

Θα επανέλθω σε λίγες ημέρες με την κατασκευή της κλούβας.

12. katerinaa

katerinaa PB New Member

Να τα χαιρεσαι!Ειναι πανεμορφα ολα! :)

13. γεωργια

γεωργια PB New Member

πολυ καλα ολα.
    μολις μπορεσω και εγω θα σας στειλω φωτογραφιες και απο τα δικα μου παπαγαλακια.
    επισης περιμενω να μας φερουνε και το νεο μελος της οικογενειας ενα κοκατιλ .σε ενα μηνα περιπου για να μεγαλωσει λιγο

Μοιραστείτε

Φόρτωση...