Παρουσίαση Τα μικρα μου ζεβρακια

Συζήτηση με θέμα Τα μικρα μου ζεβρακια, που ξεκίνησε από morpheas, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 25 Μαϊ 2008.

1. morpheas

morpheas PB New Member

Τα ζεβρακια μου μεγαλωσαν και ειπα για τους λατρεις του ειδους να σας παρουσιασω μερικες φωτογραφιες. Χθες επισης, μετακομισαν ανεξαρτητα απο τη μαμα και απο τον μπαμπα σε κλουβα που ειχα παραγγειλει και κανουν διαρκως...αταξιες!:)
    Εχουν ολα συμπληρωσει ενα μηνα ηλικιας.

Συνημμένα Αρχεία:

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

ειναι πολυ ομορφα!
    να σου ζησουν!

3. morpheas

morpheas PB New Member

Σε ευχαριστω Αναστασια!

4. lizard

lizard PB Member Article Writer

πολυ ομορφα ειναι να τα χαιρεσε και να σου ζησουν.

5. morpheas

morpheas PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ!

6. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

καλοριζικα μαρια αντε κα ινα τα χιλιασεις

7. gpontikakos

gpontikakos PB New Member

Μαρία να σου ζήσουν και να συνεχίσουν να σε διασκεδάζουν με τις αταξίες τους!:D
    Μου άρεσε πολύ η κλούβα που πήρες και ακόμα περίσσοτερο το κλαδί το συναρμολογούμενο!
    Έχω πάρει κι εγώ τέτοιο κλαδί και σύντομα θα τους πάρω μια κλούβα!
    Μπορείς να μου πείς και μερικές λεπτομέρειες για την κλούβα? Διαστάσεις και τιμή?
    Και πάλι να σου ζήσουν!

8. morpheas

morpheas PB New Member

Λοιπον διαστασεις κλουβας υψος 1,6μ μετρωντας και τη στεγη μαζι, μηκος 54,5cm βαθος 43,5cm. Δεν ταιριαζει απολυτα με το πεταγμα της ζεβρας αλλα ηταν απο αποψεως ποιοτητας υλικων το πιο αξιοπιστο γιαυτο και το επελεξα. Αλλα νομιζω πως δεν θα εχουν προβλημα, γιατι τα βλεπω πολυ ευχαριστημενα και πετανε πολυ ανετα!Τωρα σε οτι αφορα το κοστος ακριβως δεν θυμαμαι γιατι αγορασα παρα πολλα πραγματα χθες, μου εφυγαν για ολα (κλαρια συναρμολογουμενα, κλουβα και αναλωσιμα) 290ευρω...

9. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Μαρία μου να σου ζησουν τα παραδεισάκια σου! Οχι μόνο είναι τρισχαριτωμένα, αλλά ποζάρουν και με άνεση στον φακό ! Καλοριζικο και το κλουβί και σου εύχομαι να είναι πάντα γεμάτο με υγιή, χαρούμενα και σκανταλιαρικα πουλάκια!

10. gpontikakos

Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδικός, αυτό που μου είπαν σε ένα πετ σοπ που ρώτησα για κλούβες είναι οτι μπορείς να το φτιάξεις έτσι ώστε να το κάνεις σαν να έχει επίπεδα! Πιο χαμηλά ενα κλαδί σαν αυτό που έχεις και πιο ψηλά ένα δέυτερο. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αυτό, γιατί θα υπάρχει πρόβλημα με τα πουλιά που θα είναι πιο ψηλά όταν θα "αμολάνε" τις κουτσουλιές τους:D!
    Επίσεις για το πέταγμα τους αυτό που σε ενδιαφέρει είναι το οριζόντιο μέγεθος και αυτή η κλούβα είναι πολύ καλή και σε μήκος και σε πλάτος!

Είναι αρκέτα τα χρήματα, αν και απ'ότι θυμάμαι που κοιτούσα κι εγώ τιμές, μόνο η κλούβα ήταν περίπου τα 2/3 απο αυτά που πλήρωσες. Πάντως είναι πάρα πολύ ωραίο όπω το έφτιαξες!
    Μπράβω για την φροντίδα που τους παρέχεις!
    Σου έυχομαι να είναι πάντα υγειί και παιχνιδιάρικα και να τα χαρείς!

11. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Poli omorfa mikra :) Na sou zisoun!
    Ola ta mikra zemprakia exoun tetio gri xroma? H mipos meta tha paroun ta kanonika tous xromata? H einai etsi ta xromata tis ratsas...

12. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Πωλινα,
    μαλλον αυτο ειναι το χρωμα της συγκεκριμενης ρατσας.

13. gpontikakos

Στα συγκεκριμένα, τα κλασικά ζεμπράκια, αυτά είναι τα χρώματα. Μόνο που ακόμα δεν διακρίνονται τα αρσενικά απο τα θυληκά. Υπάρχουν με πολλά άλλα χρώματα.
    Zebra finch species
    Zebra finch photos

14. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Να τα χαιρεσαι! :) Ειναι πανεμορφα! :D

15. mairoula16

mairoula16 PB New Member

aχ ειναι πολύ όμορφα!:p

16. Kostas21

Kostas21 PB Member

Να τα χαιρεσαι ειναι πολυ ομορφα!

17. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Μαρία μου συγχαρητήρια! Είναι απίστευτα γλυκά! Να σου ζήσουν:)

18. valantis1

valantis1 PB New Member

Ειναι πολυ ομορφα. Να τα χαιρεσαι.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...