Παρουσίαση Τα μικρα κοκατιλ μεγαλωσαν

Συζήτηση με θέμα Τα μικρα κοκατιλ μεγαλωσαν, που ξεκίνησε από NIKOLAKHS, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 23 Αυγ 2009.

1. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Μπορω να πω πως μεγαλωσαν αρκετα απο τοτε που τα ειδατε τελευταια φορα...

Συνημμένα Αρχεία:

2. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

αχ ειναι πολυ τελεια και
    τοσο ομορφα
    και τοσο γλυκα !

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Να τα χαιρεσαι Νικόλα! Είναι πανεμορφα!

4. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Σας ευχαριστω πολυ...Αλκηστη ερχονται και τα δικα σου σιγα σιγα...

Τζωρτζινα πιστευεις πως ειναι νωρις για να τα ξεχωρισουμε ε?Εγω λεω πως το σκουρο ειναι θηλυκο και το αλλο αρσενικο

5. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Νικόλα μου μην βιαζεσαι σχετικά με το φυλο ...μαλλον ειναι πολυ νωρις ακομα Απολαυσε αυτες τις ομορφες στιγμες που ειναι μοναδικές και τα υπόλοιπα θα ερθουν στον καιρό τους

6. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Κατι μου λεει πως εχεις δικιο αλλα σκεφτομουν να παρω ενα ακομα(και κατα προτιμηση white face)προκειμενου να τα βαλω μαζι να γνωριστουνε και αργοτερα να ζευγαρωσουν

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Κουκλια γινονται...Το μονο κακο ειναι οτι ειναι πολυ μαδημενα.

Τελικα το κιτρινο ειναι ακριβως οπως ο αρσενικος μου.Οποτε μαλλον εχω μια ιδεα του πως ηταν οι γονεις του.

Οσο για το φυλο υπομονη.Το γκρι αν μεινει ετσι ειναι θηλυκο αλλα μπορει να αλλαξει εντελως οποτε περιμενε.

8. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Το ασπρο ειναι μονο μαδημενο και αυτο γιατι οταν κλαει λογω πεινας ο πατερας του το μαδαει.Φωτο των γονιων εχω στο προφιλ.Ειναι κατασπρος ο αρσενικος και γκριζα περιπου η μανα...Το γκρι παντως ετσι το βλεπω κι εγω

9. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ειναι πανεμορφα τα κουκλακια σου! προσεχε λοιγο τον πατερα μονο μην κανει κακο στο μικρουλη.. ειχα και εγω περσυ μια τετοια περιπτωση που ο αρσενικος μαδουσε το πιο μικρο που ηθελε να μπαινει ακομα στην φωλια και το ειχε ξεπουπουλιασει το καημενο στην πλατη και τους το πηρα

10. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Περιμενω να μαθει να τρωει μονος του και τον βγαζω

11. Marilenaki

Marilenaki PB Member

πρεπει να τα παρατηρεις παρα πολλες ωρες γιατι οι παπαγαλοι πρωτα μαθαινουν να τρωνε και μετα να πινουν νερο. και αυτη ειναι η δυσκολια τους επειδη πινουν λιγο νερο σχετικα!

12. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Αυτο κανω...Ολη την ωρα ειμαι απο πανω τους...Το σκουρο και πινει και τρωει μονο του.Το αλλο τιποτα

13. Marilenaki

Marilenaki PB Member

βλεπεις να το ταϊζουν οι γονεις του ή μονο το δαγκωνουν?

14. Billy

Billy PB New Member

συγγνωμη αν ειναι οφ τοπικ αυτο που θα πω αλλα τ ηλικια εχει και ανεξαρτητοποιηθηκε???

15. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

Ειναι 2 μηνων.

Να σου πω την αληθεια δεν εχω δε να το ταϊζουν.Κανει περνει απο κατω,κατι απο πανω.Τι να σου πω.Λες απλα να ειναι καλομαθημενο και να κλαιει τζαπα?

16. Zelda

Zelda PB New Member

Να τα χαιρεσαι ειναι κουκλια

17. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ ομορφα τα μικρα σου! :D Νομιζω πως το pied ειναι cinnamon pied. Θα φανει καλυτερα πιστευω σε λιγο καιρο. ;)

18. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ανεστη κι εγω νομιζω πως ειναι cinnamon.Αν ηταν απλο pied θα φαινονταν και απο τωρα.

19. fragos

fragos PB Member

ειναι πολυ ωραια να σου ζησουν!

20. NIKOLAKHS

NIKOLAKHS PB New Member

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...