Τα μικρά μου γκλόστερ

Συζήτηση με θέμα Τα μικρά μου γκλόστερ, που ξεκίνησε από tassos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 16 Απρ 2008.

1. tassos

tassos PB New Member

Ανέβασα τελικά κ εγώ φωτό με τα μικρά μου.Είναι σήμερα 18 ημερών.

Συνημμένα Αρχεία:

2. kimi

kimi PB New Member

Να τα χαιρεσαι τα γλυκουλια σου

3. chit21

chit21 PB New Member

να σου ζησουν!1

4. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Να σου ζήσουν. Πέτυχες και την αγαπημένη μου ράτσα. Γρήγορα στο κλαδί σου εύχομαι. Αν μπορείς (επειδή είναι και κάπως ιδιαίτερη ράτσα τα gloster λόγω χαρακτηριστικών) δώσε κάποιες παραπάνω πληροφορίες για το ζευγάρι.

5. lancashire

lancashire PB New Member

Μπραβο φιλε καλη συνεχεια
    με τα αγαπημενα σου γκλοστερακια

ΜΦΧ
    Πανος

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τρισχαριτωμένα είναι! Να τα χαίρεσαι!

7. Kostas21

Kostas21 PB Member

Να σου ζησουν!Με το καλο να τα καμαρωσεις στο κλαρι.

8. tassos

tassos PB New Member

Bασίλη τι εννοείς με το "παραπάνω πληροφορίες για το ζευγάρι";

9. potidianos

potidianos PB New Member

Να σου ζησουν φιλε!

10. diamantenia

diamantenia PB New Member

Καλά,τέλεια είναι!:)
    Να τα χαίρεσαι κ σε ευχαριστούμε π ανέβασες φώτο...
    Κ μένα είναι η αγαπημένη μου ράτσα,μεγάλο κόλλημα με τα glosterakia!
    Πάντα γερά να 'ναι..

11. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Καταρχήν αν είναι εφικτό φωτό:). Να θαυμάσουμε κιόλας. Από κει και πέρα επειδή τα gloster έχουν πολλά χαρακτηριστικα όπως μέγεθος, μήκος κορόνας, κατάλληλο κεφάλι consort για να βγει καλή corona, μήκος και τύπος φτερώματος, τα κριτήρια επιλογής του συγκεκριμένου ζευγαριού. Τα ζητάω αυτά γιατί από πέρσι ξεκίνησα με τη ράτσα και ψάχνω συνεχώς. Οπότε πιστεύω θα βοηθούσε να ξέραμε τα αποτελέσματα μας όλοι για να συγκρίνουμε και να βγάλουμε συμπεράσματα για τους γονείς που επιλέγουμε. Δεν ξέρω κατά πόσο ασχολείσαι με το πρότυπο της ράτσας αυτής αλλά πιστεύω αξίζει τον κόπο γιατί είναι πανέμορφα πουλιά. Όταν είναι όπως πρέπει.

12. tassos

tassos PB New Member

Φίλε Βασίλη προς το παρόν έχω ανεβάσει φωτό του πατέρα τους που είναι γκλόστερ κορόνα.Δες στο θέμα "Τα πουλιά μου"στα γενικά θέματα για τα καναρίνια.Θα τον δεις εκεί.όντως είναι πολύ ωραία πουλιά.Κάτι το ιδιαίτερο για καναρίνι.Απλά δεν το χω ψάξει όσο εσύ π.χ. μήκος και τύπος φτερώματος γιατί νομίζω ότι αυτά σ'ενδιαφέρουν σε διαγωνισμούς πράγμα στο οποίο εγώ δεν σκοπεύω να συμμεέχω στο άμεσο μέλλον.

13. muthos

muthos PB New Member

να σου ζισουν με το καλο και το κλαρι

14. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Εντάξει ούτε εγώ πάω για διαγωνισμούς απλά για χάρη της διατήρησης της ράτσας. Είναι πολύ ιδιαίτερη και έχει μεγάλη ιστορία. Αφού σου αρέσουν ψάξτο πιστεύω ότι θα βρεις ενδιαφέρον στο να βελτιώνεις τα χαρακτηριστικά των πουλιών γεννιά με τη γεννιά. Και να αποφεύγεις προβλήματα όπως κύστες λόγω μαλακού πούπουλου για παράδειγμα.

15. lizard

lizard PB Member Article Writer

πολυ ομορφα ειναι να τα χαιρεσε.

16. mortal1

mortal1 PB New Member

Να σου ζήσουν!

17. Να σου ζησουν φιλε , μου αρεσε πολυ το χρωμα τους , ειναι ομως και το τελικο αυτο ?

18. tassos

tassos PB New Member

Ε κοίτα Γιώργο,αυτό είναι το χρώμα του πατέρα τους άρα πρέπει να ναι και το τελικό τους χρώμα.σε 2-3 μέρες θα ναι στο κλαδί.Λογικά αυτό δεν θα ναι;Δεν ξέρω...

19. paris27

paris27 PB New Member

Να σου ζησουν και να ειναι γερα να τα χαιρεσαι!

20. dimitris

dimitris PB New Member

να τα χαιρεσαι τα γκλοστερακια σου.
    το χρωμα θα αλλαξει στην πρωτη πτερωρια ,δεν ειναι αυτο το χρωμα που βλεπεις .
    δεν λεω οτι απο πρασινα θα γινουν κιτρινα αλλα οτι θα γινουν πολυ ποιο εντονα και καθαρα.
    μπορει να ειναι μια ευκολη ρατσα στην αναπαραγωγη αλλα ειναι απο της ποιο δυσκολες στην διατηριση των στανταρ της.
    GlosterCanary - ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...