Τα λόγια είναι περιττά!!

• Θεματοθέτης andreasrodos
  • Ημερομηνία
M

muthos

PB New Member
PB Points
33
Πόλη
Περιστέρι
Κωδ.
ΣΦΩΠ EOO-V 005
φιλε ανδρεα εχεις βαλει τον καταλιλο τιτλο οντως τα λογια ειναι περιτα

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
PB Points
1.095
Δηλαδή εάν πούμε σε αυτή την περίπτωση στην παρέα: «Παιδιά εγώ φεύγω για λίγο, πάω να δώσω αβγοτροφή» τι εννοούμε; Επιστρέφω το Σεπτέμβριο; :D

M

muthos

PB New Member
PB Points
33
Πόλη
Περιστέρι
Κωδ.
ΣΦΩΠ EOO-V 005
σταυρο να μην σου πω και τον νοεμβριο :D :D :D

N

niktaoys

PB New Member
PB Points
12
Πόλη
Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Κωδ.
ΑΛΟΠ FOH-AL 090
Πολύ καλό Ανδρέα και πολύ οργανωμένο εκτροφείο. Ξέρεις τι μου ήρθε αμέσως στο μυαλό μόλις το είδα? Πολύ μανίκι πρέπει να είναι να καθαρίσεις όπως πρέπει αυτό τον χώρο και μάλλον θέλει πολλά χέρια. ;)

A

andreasrodos

PB New Member
PB Points
25
Πόλη
Ρόδος
Κωδ.
ΑΛΟΠ FOH-AL 037 / T 28
Σχόλιο της συζύγου μου:"Δηλαδή αν θέλεις 4 ώρες κάθε φορά που κάνεις γενική καθαριότητα στο κοτέτσι σου που είναι 2χ2 σε αυτό το θηρίο πόσες ημέρες θα χρειάζεσαι;"
Απάντηση:"Ας το είχα εγώ και θα έβρισκα σίγουρα τον χρόνο να το διατηρήσω κουκλάκι!"

M

muthos

PB New Member
PB Points
33
Πόλη
Περιστέρι
Κωδ.
ΣΦΩΠ EOO-V 005
φιλε ανδρεα εδωσες την ποιο σωστη απαντηση:)

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
PB Points
1.095
andreasrodos είπε:
"Ας το είχα εγώ και θα έβρισκα σίγουρα τον χρόνο να το διατηρήσω κουκλάκι!"
Μόνο να μη μας έλεγες "Παιδιά εγώ φεύγω για λίγο, πάω να δώσω αβγοτροφή" Ανδρέα :D

E

evanthos

PB New Member
PB Points
4
Πόλη
Αθήνα
Πτηνά
Καναρίνια, Ιθαγενή, Οικόσιτα
Μακάρι να μπορούσαμε να το είχαμε τον χώρο και πιστεύω κάποιο τρόπο θα βρίσκαμε...

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
PB Points
1.095
Δεν ξέρω βρε παιδιά …

Εγώ πάλι είμαι της άποψης ότι ο ελεύθερος χρόνος μας πρέπει να καθορίζει το μέγεθος των εγκαταστάσεων και τον αριθμό των πουλιών που φροντίζουμε και όχι το αντίθετο. Όταν κρατούμε τα πουλιά σε συνθήκες αιχμαλωσίας, νομίζω πως οφείλουμε να τους παρέχουμε τις καλύτερες υπηρεσίες και δυστυχώς το ενδιαφέρον και η αγάπη μας για αυτά δεν είναι από μόνα τους αρκετά για να το πετύχουμε.

Χρειάζεται και ελεύθερος χρόνος σε σταθερή βάση για να μην αναγκαζόμαστε να κάνουμε «εκπτώσεις» στην περιποίηση των πουλιών προκειμένου να εξοικονομήσουμε ελεύθερο χρόνο όταν είναι αναγκαίος.

E

evanthos

PB New Member
PB Points
4
Πόλη
Αθήνα
Πτηνά
Καναρίνια, Ιθαγενή, Οικόσιτα
Σε αυτό με βρίσκεις σύμφωνο Σταύρο,προσωπικά δεν θα αύξανα στο μέγιστο των αριθμό των πουλιών που έχω αν έβλεπα ότι δεν μπορώ να τους δίνω την προσοχή που τους αξίζει και νοιώθω ότι χρειάζεται για να είναι τα πουλιά πάνω απ όλα υγειέστατα και ευτυχισμένα.
Ήδη βέβαια τώρα με 5-6 ζευγάρια σε αναπαραγωγή,μικρά να βγαίνουν,και ότι αυτό συπαπάγεται τρώω 1 με 1μισι ώρα κάθε μέρα για την φροντίδα τους,αλλά πάνω απ'όλα έγω τουλάχιστον το φχαριστιέμαι!

I

Isidoros

PB New Member
PB Points
25
Πόλη
Αθήνα
Πτηνά
Καναρίνια, Ιθαγενή
Παιδιά εγώ πιστεύω ότι το καλύτερο εκτροφείο είναι αυτό που το λιγοστό χρόνο που του αφιερώνουμε το κάνουμε με ευχαρίστηση και αγάπη.Ποιός από εμάς όλους δεν θα ήθελε να έχει ένα εκτροφείο όπως το παραπάνω?Όλοι μας φαντάζομαι.Βέβαια τέτοια εκτροφεία θέλουν και χρόνο και χρήμα.Και φυσικά τα περισσότερα πουλιά προορίζονται για ευρεία κατανάλωση.Καλύτερα λοιπόν να έχω ένα κλουβάκι και να φιλοξενώ το πουλάκι που ζει μέσα σε αυτό με όσο περισσότεροι αγάπη μπορώ, παρά να έχω τόσα πουλιά και το μυαλό μου να το έχω στο χρήμα.

sophia pj.

sophia pj.

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Πειραιάς
Καλημερα!
Θα συμφωνησω απολυτα με τον Ισιδωρο !

Katerina

Katerina

PB Member
PB Points
55
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πτηνά
Ιθαγενή
κι εγω θελω να συμφωνησω με τον ισιδωρο!
και θελω να πω στο στυρο οτι το παλιο avatar μου αρεσε περισσοτερο!
:D

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
PB Points
1.095
Katerina είπε:
και θελω να πω στο στυρο οτι το παλιο avatar μου αρεσε περισσοτερο!:D
Boxing
Και εγώ έχω 12 κοτόπουλα γίγας!:p

sophia pj.

sophia pj.

PB New Member
PB Points
35
Πόλη
Πειραιάς
Δεν εχω κοτοπουλα ..αλλα θα συμφωνησω με την Κατερινα! Το παλιο ηταν πιο ωραιο!:D

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
PB Points
1.095
Ο λαός μίλησε

Georgina

Georgina

Honored Member
PBCP Contributor
PB Points
375
Πόλη
Αθήνα
Πτηνά
Καναρίνια
Εμενα πάντως μου αρεσε το αβαταρ μου και δεν θελω να αλλαξει...
Θα συμφωνησω και εγω με τον Ισιδωρο ...προτιμωνα εχω πιο στενη σχεση με λιγοτερα πουλακια , να τα φωναζω με το ονομα τους, να τα νιωθω μελη της οικογενειας παρα οτιδηποτε άλλο... Δεν εχω κανενα προβλημα αν καποιος συνδιαζει το χόμπυ του με το κερδος,απλα σαν γυναικα με βαθια συναισθηματα δεν θα το εκανα ποτε...αλλωστε μπορει κανεις να λαβει μεγαλυτερο κερδος οταν χαρισει, παρα οταν πουλησει!:)

Εγω πειραζει που δεν εχω καθόλου κοτοπουλακια????:D