Παρουσίαση Τα καρδερινακια μου και το μικρο φλωρακι

Συζήτηση με θέμα Τα καρδερινακια μου και το μικρο φλωρακι, που ξεκίνησε από aspropurgos, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 19 Αυγ 2014.

1. aspropurgos

aspropurgos PB New Member

Αυτα εδω ειναι τα καρδερινακια μου!

και αυτο ειναι το μικρο φλωρακι που μου εβγαλαν φετος για πρωτη φορα το 1 ζευγαρι φλωρια που εχω.

Τα πουλια ειναι δακτυλομενα.

Συνημμένα Αρχεία:

2. YannisK

YannisK PB Known Member

Πιασμένα τα καρδερινάκια;

3. aspropurgos

μου τα εχουν χαρισει .μαλλον ναι

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Τελικά Γιάννη οι καρδερίνες που σου χάρισαν έχουν δαχτυλίδι στα πόδια τους ή όχι;;

5. aspropurgos

οχι δεν εχουν. αλλα ρωτησα αυτον που μου τισ χαρισε και ειπε οτι δεν δακτυλωνει τα πουλια ,δεν ειναι και τοσο απαρραιτιτο μου ειπε. ενα ζευγαρει ειχε και μου εδωσε δυο μικρα καρδερινακια

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Άρα τα καρδερινάκια που έχεις έχουν γονείς πιασμένα πουλιά.. Αλλά και πάλι δεν νομίζω εκτροφέας να μην δαχτυλιδώνει τα πουλιά του!

Τέλος πάντων το σημαντικότερο είναι αυτά που σου έδωσε να μην είναι αδέλφια, γιατί αν είναι δεν κάνει να τα ζευγαρώσεις!

7. Ian32

Ian32 PB New Member

Δυσκολο πουλια φυσης και να ειναι και αδελφια ...
    Αλλο λες στο #10 και αλλος στο #18 , τρελά πουλας?

8. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Απ οτι καταλαβα αδερφια εναι,αφου οπως ειπε ο Γιαννης ο ανθρωπος που του τα εδωσε ειχε μονο ενα ζευγαρι οποτε λογικα θα εδωσε τα μικρα αυτου του ζευγαριου.

9. aspropurgos

στο #10 ενωουσα τα δικα μου πουλια το ζευγαρι καρδερινες που εχω .οχι αυτα που μου χαρισε .

ενω στο #18 τα καρδερινακια που μου χαρισε

Μοιραστείτε

Φόρτωση...