Παρουσίαση Τα καναρινια μου

Συζήτηση με θέμα Τα καναρινια μου, που ξεκίνησε από Ariadnh, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 9 Ιουλ 2014.

1. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Δυο φωτο περασαν μονο.. Μα τι συμβαινει σημερα με το προγραμμα;;; Ειναι καποια απο τα καναρινια που μου εμειναν

Συνημμένα Αρχεία:

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πολύ ωραία φαίνεται η κλούβα και τα πουλάκια πανέμορφα, να τα χαίρεσαι Αριάδνη, καλότυχα να είναι !

3. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Ειχα φωτογραφιες που ειναι πιο κοντινες .. Ηθελα να δειτε τι ωραιο φτερωμα εχουν.. Αλλα δεν τις εκανε μικρες.. Οσο περναει απο το χερι μου θα εχουν μια καλη ζωη

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Αααχχ όμορφα! Να τα χαίρεσαι! και ωραία και η κλούβα! Δεν μαλώνουν έτσι??? Όλα αυτά είναι μικρούλια ή και ενήλικα μαζί??

5. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Ναι... Μαλωνουν λιγο οταν βαζω λιχουδιες.. Ενα-δυο μικρα διωχνουν τα υπολοιπα..

6. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

πολυ ομορφα ειναι αριαδνη να τα χαιρεσαι τα καναρινακια σου
    περιμενουμε και κοντινες φωτο

7. loukritaki

loukritaki PB New Member

Ομορφιες μου γλυκιες!

Ειναι κουκλακια να σου ζησουν κοπελα μου!

8. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Παρατηρησα πως οταν τα πουλια ηταν σε ζευγαρια σπανια δοκιμαζαν ενα καινουριο φρουτο ή λαχανικο.. Τωρα που ειναι ολα μαζι τρωνε τα παντα.. Ειναι ο ανταγωνισμος , ειναι η ζηλια.. Δεν ξερω. Αλλα εμενα με βολευει αυτο :) . Αρχισαν σιγα σιγα να περνανε πτερορροια..

Μια απορια. Αυτα που ειναι λιγο επιθετικα οταν βαζω πχ φρουτα, ειναι αρσενικα; Μιλαω για την φετινη αναπαραγωγη που δεν γνωριζω το φυλο τους.

Αρχισαν να ψευτοκελαηδουν καποια.. :)

9. alicedros

alicedros PB Supporter

Μπα η επιθετικοτητα έχει να κάνει με το χαρακτήρα και όχι με το φύλο. Αυτά που σαλιαριζουν πιθανότατα να είναι αρσενικά γιατί και πολλά θηλυκά σαλιαριζουν. Εμένα βέβαια ποτέ δεν μου έχει τύχει θηλυκό να σαλιαρζει. :)

10. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Αν δεν ακουσω κανονικο κελαηδισμα να μην πω πως ειναι αρσενικο..

11. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Πανέμορφα!

12. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Κι αλλες φωτογραφιες

Συνημμένα Αρχεία:

13. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

...

Συνημμένα Αρχεία:

14. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πολύ ωραία και περιποιημένα, μπράβο Αριάδνη!

15. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Μ'αρεσουν παααρα πολυ.. Ολη την ωρα καθομαι και τα χαζευω.. Ειδικα οταν κανουν μπανιο..

16. alicedros

alicedros PB Supporter

αχαχχααχα κι γω με τις ώρες κάθομαι και τα χαζεύω όταν τα έχω στην κλούβα! Όταν κάνουν μπάνιο είναι το κάτι άλλο! Έγω του βάζω ταψάκι με νερό και μπαίνουν πολλά μαζί! :D

Υ.Γ.: επειδή βλέπω πολύ ξύλο στην πολύ όμορφη κατασκευή σου, να ψεκάζεις συχνά με chevitren και τα κλαδιά! Γιατί το κόντρα πλακέ και τα φυσικά κλαδιά είναι ό,τι πρέπει σαν φωλιές για τις παλιοψείρες! :mad:

17. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Και εμενα αυτο μ'αρεσει.. Οταν μπαινουν πολλα μαζι στο νερο.. Ολοκληρα μεσα.. :)

Το γνωριζω.. Μην εχεις ενοια.. Μακαρι να ηξερα να εφτιαχνα μεταλλικα κλουβια για να μην εχω αυτο το αγχος..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...