Τα καναρινια μου δεν κελαϊδουν

Συζήτηση με θέμα Τα καναρινια μου δεν κελαϊδουν, που ξεκίνησε από valantis1, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 10 Σεπ 2008.

1. valantis1

valantis1 PB New Member

Καλημερα παιδια.
    Εχω ενα προβλημα με τα αρσενικα καναρινια μου. Εχουν τελειωσει την πτεροροια και δεν αρχισαν ακομα να κελα'ι'δουν. Μηπως πρεπει να περιμενω ακομα λιγο καιρο μεχρι να σταθεροποιηθουν? Τι μου προτεινεται?

2. nikosk

nikosk PB New Member

Μπορείς να κάνεις και διαφορετικά; Όταν έρθει ο καιρός τους θα ξεκινήσουν καλή διατροφή τίποτα άλλο.

3. Maya the Bee

Maya the Bee PB New Member

Βαλαντη κι εμενα το ενα αρσενικο μου εχει αρχισει να κελαηδα.Ο αλλος νεαρος ακομα τιποτα.
    Προς το παρον μην σε προβληματιζει.Ασε να περασουν μερικες μερες ακομα :)

4. Τι ηλικία έχουν; Βάλτους κανένα τραγουδάκι.:)

5. υδροχοος 14-02

υδροχοος 14-02 PB New Member

Βαλαντη δεν νομιζω οτι πρεπει να φοβασαι και τα δικα μου περνουν την πτεροροια με τον δικο τους τροπο(αλλα αρχιζουν να κελαηδουν πιο γρηγορα,αλλα πιο αργα,αλλα κατα την διαρκεια της πτεροροιας ειναι νωχελικοτερα, αλλα το περνανε ευκολοτερα κ.λ.π)Ειναι και αυτα ιδιαιτερα και το καθενα εχει τις δικες του αντοχες.Βεβαια καλο ειναι να τα παρακολουθεις λιγο περισσοτερο μηπως και δεις κατι αλλο.Σιγουρα καλη διατροφη μεχρι να συνελθουν(και παντα βεβαια)γιατι αυτο που εχω καταλαβει απο την ελαχιστη εμπειρια που εχω ειναι καλη διατροφη+καθαριοτητα=υγειες πουλι

6. Yasmin

Yasmin PB Member

Ακόμη και όταν μιλάμε για το ίδιο είδος, το κάθε άτομο είναι διαφορετικό και έχει τον δικό του οργανισμό και γενικά ανταποκρήνεται διαφορετικά!
    ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...