Τα καναρινια μου γεννουν αυγα αλλα δεν κανουν πουλια

Συζήτηση με θέμα Τα καναρινια μου γεννουν αυγα αλλα δεν κανουν πουλια, που ξεκίνησε από mihalis.cy, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 26 Απρ 2015.

1. mihalis.cy

mihalis.cy PB New Member

Ειναι η δευτερη φορα που καθονται και δεν βγαζουν πουλια. Τι μπορω να κανω? Και τι φταιει? Ο καιρος ισως?

2. kiriakos21

kiriakos21 PB New Member

τα κοιταξες φιλε αν ειναι ενσπορα.;;μπορει να ειναι ασπορα γι αυτο

3. Canary A

Canary A PB New Member

Μήπως mihalis.cy το αρσενικό σου δεν είναι έτοιμο ακόμα;
    Τι παρακολουθείς στην συμπεριφορά τους; Εννοώ αν τα έχεις δει να ζευγαρώνουν.
    Τι ηλικία έχει το αρσενικό;

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Τι εννοείς κάθονται και δεν βγάζουν πουλάκια? Κάνουν αυγά και δεν βγαίνουν νεοσσοί?

Ας αρχίσουμε από τα βασικά... Διατροφική προετοιμασία έχεις κάνει? Που έχεις το κλουβί? Σε τι συνθήκες (θερμοκρασία, διάρκεια ημερήσιου φωτισμού)??

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Πολλές φορές είτε από αδυναμία κατανόησης των μηνυμάτων των πουλιών είτε από δυσκολία παροχής βοήθεια αλλά και κάποιες φορές από έλλειψη εμπειρίας ή γνώσεων μας αναγκάζουν να ζούμε παρόμοιες καταστάσεις..
    Διαβάζεις λοιπόν για την Αναπαραγωγή καναρινιών και Ζευγαρώστρες και Από το αυγό του καναρινιού μέχρι τον απογαλακτισμό των νεοσσών
    Είμαι σίγουρος όταν τελειώσεις το διάβασμα... θα έχεις περισσότερες απαντήσεις έτοιμες για τα ερωτήματά σου.
    Όπως και να 'χει ... καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...