Παρουσίαση Τα καναρινακια μου

Συζήτηση με θέμα Τα καναρινακια μου, που ξεκίνησε από Marina21, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 2 Μαρ 2016.

1. Marina21

Marina21 PB New Member

Καλησπέρα σας. Καιρό σκεφτόμουν την αγορά καναρινιων και χθες αποφάσισα να αγοράσω δυο. Είναι δυο κοινα και τόσο γλυκουλικα καναρίνια. Είναι ζωηρά και έξυπνα. Τα ονοματακια τους είναι , Ρίκο το αρσενικό και Ρούλα το θηλυκο. Το αρσενικό στις φωτός είναι το σκουρόχρωμο καναρίνι και το θηλυκό το ανοιχτο ;) σε λίγο θα ανεβασω φωτος

2. George98

George98 PB Active Member

πολύ ωραία ακούγονται ! βάλε μας και καμιά φώτο να τα καμαρωσουμε ;)

3. Marina21

Marina21 PB New Member

Να τα καναρινακια η Ρούλα και ο Ρίκο

Συνημμένα Αρχεία:

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Να σου ζήσουν με υγεία και μακροζωια!Φρόντισε την ευζωια τους με ένα καθαρό κλουβί, με σωστή και καλής ποιότητας τροφή,ένα υγιεινο περιβαλλον, και σύντομα αν τα τηρησεις όλα αυτά σύντομα θα απολαύσεις απογονους. . Καλού κακού διάβασε τα αντιστοιχα άρθρα. ..

5. Marina21

Marina21 PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ.. Καλως θα τα διαβασω :)

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να τα χαίρεσαι!κάποια στιγμή θα πρέπει ν΄αλλάξεις αυτό το σκουριασμένο κλουβί με ένα καινούριο....

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ξεφτισμενο χρωμα νομιζω ειναι.. μπορει να τ βαψει και να γινει σαν καινουργιο..

Να τα χαιρεσαι!

8. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Πολυ ομορφα να σου ζησουν τα καινουργια φιλαρακια σου.

9. Marina21

Marina21 PB New Member

Σας ευχαριστώ.. Το κλουβί το αγόρασα πριν δυο χρόνια , το πολύ πολύ να το βαψω ναι :)

10. George98

George98 PB Active Member

πολύ όμορφα !! ειδικά το κοριτσάκι σου :)

11. Marina21

Marina21 PB New Member

Σε ευχαριστώ πολύ :) :thumbsup:

12. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Να τα χαίρεσαι Μαρίνα μου τα νέα φιλαράκια σου. Εύχομαι να περάσετε μαζί πολύ ωραίες στιγμές!!!!

13. ianos

ianos Daily Active Member

Είναι πολυ όμορφα.
    Πες μας κάποιες πληροφορίες για αυτά...πχ, ηλικία, απο που τα πήρες, αν έχουν συγγένεια μεταξύ τους, αν έχουν δαχτυλίδι κι αν ναι τι γράφει αυτο, σε τι κλουβιά τα έχεις, αν διαβιώνουν μέσα στο σπίτι ή έξω, ποια μάρκα τροφής χρησιμοποιείς, τι συμπληρωματικές τροφές δίνεις και σε τι κλουβιά τα διατηρείς.
    Στο θηλυκό σου, τα ποδαράκια έχουν μήπως λέπια; Είναι λίγο θολή η φωτό και δεν μπορώ να φω.

14. alicedros

alicedros PB Supporter

Είναι πολύ όμορφα! Να τα χαίρεσαι!!

Το θηλυκό μου φαίνεται σαν μικρό σε ηλικία μωζαίκ ή σαν καθόλου βαμμένο κόκκινο λιποχρωμικό.. Όμορφα όπως σου είπα και τα δύο αλλά αν το αρσενικό ήταν κίτρινο ή λευκό τα μικρά θα έβγαιναν όλα κίτρινα ή λευκά. Τώρα θα σου βγουν παρδαλά (κατσικάκια) με πιο πολύ να επικρατεί το πράσινο στο σώμα τους! :p

15. Marina21

Marina21 PB New Member

Αυτος στο πετ απο οπου τα πηρα δεν μου ειπε ηλικιες ακριβως (μικρα φανταζομαι) αλλα μου ειπε οτι ειναι ετοιμα για ζευγαρωμα - πυρωμενα , τα πηρα απο ενα πετ σοπ του οποιου οι ιδιοκτητες μας γνωριζουν γιατι κατα καιρους εχουμε παρει πολλα ζωακια απο κει, επαιρνε κ ο πατερας μου παλια απο κει καναρινια και θυμαμαι οτι εφερνε και τοτε καλα πουλακια, υγιεστατα, δαχτυλιδακι εχει το αρσενικο στο ποδαρακι, το θηλυκο οχι, τα εχω σε ζευγαρωστρα , μεσα στο σπιτι τα εχω και μπορει να τα βγαζω και εξω λιγο οταν δεν κανει κρυο, εχω μια τροφη της versele laga premium prestige canaries, δινω αυγοτροφη moist eggfood witte molen.
    Οχι δεν νομιζω να εχουν λεπια αλλα αμα εχουν τι θα πρεπει να κανω?

Σας ευχαριστω παιδια ^.^ ;)
    Χαχαχα.. κ εγω αυτο θελω να βγουν παρδαλα :D

16. ianos

ianos Daily Active Member

Εφόσον δεν εχει λέπια στα πόδια όλα καλα. Αν είχε, θα είχε ακάρεα και θα του έκανες αγωγή με κρέμα.

17. Marina21

Marina21 PB New Member

αα ενταξει τοτε

18. stelios8977

stelios8977 PB New Member

Ειναι και τα 2 τους ομορφα. Να τα χερεσαι και καλους απογονους . Εχω και εγω ακριβως το ιδιο χρωμα αρσενικο

19. Marina21

Marina21 PB New Member

Σε ευχαριστω πολυ.. Πολυ ωραια :thumbsup:;)

20. alicedros

alicedros PB Supporter

Αυτό να μην το κάνεις!!! Είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να σου κρυώσουν! Ακόμα και κρύο να μην κάνει η αλλαγή της θερμοκρασίας δεν τους κάνει καλό. Είναι πολύ ευαίσθητοι οργανισμοί.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...