Παρουσίαση Τα καναρίνια μου σήμερα

Συζήτηση με θέμα Τα καναρίνια μου σήμερα, που ξεκίνησε από Stfns, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 23 Αυγ 2014.

1. Stfns

Stfns PB Member

1. ο Πύραυλος ηλικίας 8 ετών.

IMG_0129.JPG

2. Το κοινό αρσενικό

90.jpg

3. Αρσενικό κόκκινο Μωσαϊκό 1

75.jpg

4. Αρσενικό κόκκινο μωσαϊκό 2

90.jpg

5. Θηλυκό κόκκινο μωσαϊκό 1

IMG_0109.JPG

6. Θηλυκό κόκκινο μωσαϊκό 2

IMG_0115.JPG

υγ. Η εμφάνισή τους τα αδικεί λίγο λόγω πτερόρροιας. Το Νοέμβριο που θα είμαστε σωστά "ντυμένοι"θα τα ξαναπούμε. Σας φιλούμε!

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Και πάλι είναι πού όμορφα! Αλλά μετά την πτερόροια σίγουρα θα ομορφύνουν! Να τα χαίρεσαι όλα τους!

Ο Πύραυλος πως βγήκε έτσι με μαμά λευκή υποχωρητική και μπαμπά πράσινο ποτέ δε θα καταλάβω! :p

3. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

πανέμορφα

4. Stfns

Stfns PB Member

Τα 4 υπόλοιπα αδέλφια του ήταν σκούρα καφέ. Ο μόνος που ήταν ανοιχτόχρωμος. Τι να πεις....αν ήταν λευκή κυρίαρχη ίσως ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Η φύση και τα παιχνίδια της....

5. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

να τα χαιρεσαι τα καναρινακια σου στεφανε ειναι πολυ ομορφα

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Κουκλιά όλα φτου φτου να τα χαίρεσαι!

7. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Ομορφαα,να τα χαιρεσαι:D

8. sakis ok

sakis ok PB New Member

να τα χαιρεσαι!:)

9. Stfns

Stfns PB Member

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!:D Προσπαθώ να κάνω το καλύτερο για αυτά ώστε να είναι ευτυχισμένα. Για το λόγο αυτό άλλωστε δεν διατηρώ μεγάλο αριθμό πουλιών, για να μπορώ να αφιερώνω όσο περισσότερο χρόνο μπορώ για το καθένα ξεχωριστά. Όπως και εσείς γνωρίζετε άλλωστε είναι μεγάλη η ανταμοιβή. Σήμερα οι "μπέμπηδες"(τα δύο αρσενικά κόκκινα μωσαϊκά-τα νεαρά φυντανάκια) άρχισαν να κελαηδούν(το γνωστό "σαλιάρισμα"). Πόσο μου είχαν λείψει αυτές οι στιγμές.....

Μοιραστείτε

Φόρτωση...