Παρουσίαση Τα καμαρια του φιλου μου

Συζήτηση με θέμα Τα καμαρια του φιλου μου, που ξεκίνησε από Dimitris1973, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Σεπ 2009.

1. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

σας παρουσιαζω τα καμαρια του φιλου μου στα Χανια ...

Συνημμένα Αρχεία:

2. Dimitris1973

παντα τα εχει στην τριχα και καθαρα ...λογο επισκεψεων δεν τα ειχε καθαρισει...sorry φιλε που δεν περιμενα να το κανεις ...

3. fragos

fragos PB Member

o φιλος σου ειναι εκτροφεας?
    τελεια ολα αυτο που εχει δεξια και αριστερα ειναι τζαμι?

4. Dimitris1973

διπλο τζαμι...γιατι η μια πλευρα του τζαμιου ειναι ειναι στο σαλονι...το τουκαν το ειδες φενετε λιγο

5. fragos

fragos PB Member

εχει και τουκαν,τελεια ειναι αυτα τα πουλια!

6. Dimitris1973

τρελενονται γιαυτον ολοι οι παραγαλοι του...αλλα και αυτος τους φροντιζει παρα πολυ...ειναι απιστευτα ζηλιαριδες...αν βγαλεις ενα εξω γινετε χαμος απο τους αλλους...
    αρχηγος ειναι ο μακαο σκαρλετ...καθετε συνιθος ψιλοτερα και δωσεις καμια λιχουδια σε καποιο αλλο παει και την παιρνει απο το στομα χωρις καμια διαμαρτιρια απο αυτο που την χανει...
    αν κανει καποιο ζημια και το μαλωσει βαζει κατω το κεφαλι του ...ειναι να τα ''φας''

κανει προσπαθεια να βρει ενα θυλικο εχει ετοιμασει φωλια (με καμερα μεσα )τελεια ...αλλα ειναι δυσκολο να βρει γιατι μαλλον εχει απαγορευτη η εισαγογη του..

7. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ειναι εκπληκτικα τα πουλια του φιλου σου! και ο χωρος του ειναι φανταστικος! να του πεις οτι ειμαι πλεον θαυμαστρια του! και να μου κοψει εισητιριο!

8. αγριοπαπιες

αγριοπαπιες PB New Member

ειναι τελεια η εγκατασταση και τα πουλια εχουν απιστευτα χρωματα.

9. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

πολυ ωραια και οντως φροντισμενα φενονται!

μια ερωτιση μονο...σε ολες τις πλευρες τζαμι εχει???

10. Victoria

Victoria PB New Member

Εκπληκτικα,τελεια,φανταστικα!
    Μπραβο στον φιλο σου που τα προσεχει!

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ωραια τα πουλια αλλα προσωπικα δεν μου πολυαρεσει.

Εχει βαλει διαφορετικα ειδη παπαγαλως σε ενα κλουβι που μοιαζει πιο πολυ με βιτρινα.Οι παπαγαλοι δεν κουτουλανε στα τζαμια?

Ισως ειμαι λαθος αλλα εμενα αυτο μου βγαζει..

12. Ladonna

Ladonna PB New Member

Κι εμένα τα πουλιά μου αρέσουν πάρα πολύ, κι αν τα πάνε καλά μεταξύ τους γιατί οχι, ας μένουν μαζί... θα πρέπει να έχει μεγάλη τρέλα με τα πουλιά, να ασχολείται όλη μέρα μαζί τους και (ας μην το παραβλέπουμε) σκεφτείτε και πόσο κοστίζουν όλα μαζί !
    Αλλά πράγματι, η βιτρίνα κάπως μου κάθεται... μου θυμίζει μουσείο φυσικής ιστορίας, που τα έχουν βαλσαμωμένα...

13. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

δεν λες στο φιλο σου να με βαλει και μενα κανα διωρο σε αυτη τη βιτρινα? δεν θα λερωσω καθολου ουτε θα κανω φασαρια!
    δημητρη πες μας τις εντυπωσεις σου εσυ που το εχεις δει απο κοντα. ειναι καλη ιδεα? ειναι λειτουργικο? μεχρι τωρα ειχα δει φιδια σε παρομοια βιτρινα αλλα τα φιδια τα συγκεκριμενα ετρωγαν μια φορα στις 10 μερες και αφοδευαν επισης μια στις 15.

14. Ladonna

Ladonna PB New Member

λογικά θα είναι λειτουργικό, γιατί δε θα πετάγονται σπόροι και τέτοια παντού... όταν έχεις τόσα πουλιά στο σπίτι, είναι καλό να μπορείς να το αποφύγεις κάτι τέτοιο !

15. πραγματικα κουκλια ειναι .

16. Greek yorkshire

πρεπει ομως να διατηρεις και το χωρο που ειναι τα πουλια καθαρο απο υπολειμματα φαγητων,κουτσουλιες κτλ. μπορει να τα καθαρισει ευκολα?

17. Ladonna

Ladonna PB New Member

όπως και να χει, ευκολότερα καθαρίζεις ένα κλουβί, παρά ένα κλουβί κι ένα σαλόνι... :p

18. Dimitris1973

ολα τα ειδη τα πανε τελεια...
    η μια πλευρα (μεγαλη) βλεπει προς πορτοκαλεονες και ελεωνες (ειναι πολυ ψηλα ) η αλλη πλερα (μεγαλη ) βλεπει προς το σαλονι και η πλευρα οπου βρισκονται οι πορτες ειναι προσ την βεραντα .
    υπαρχει συστημα εξαερισμου απο πανω..και το κλουβι το καθαριζει με λαστιχο πολυ ανετα .
    δεν ειναι ευκολο γιατι ειναι αρκετα τα πουλια μεσα εκει και το καθαριζει πολυ συχνα ...αρχικα ειχε τρια αλλα τον τελευταιο χρονο του εδωσαν να φιλοξενισει αλλα δυο.
    ο χορος ειναι αρκετος σε σχεσει με τα μετακικα κλουβια ...δεν κουτουλανε ποτε στα τζαμια και θα πρεπει να δειτε πως κανουν τα κοκατου οταν κανουν τουμπες γυρο απο τα ξυλα...δυστιχος τετοια ανεση δεν εχουν στα κλασικα μεταλικα κλουβια ..
    θελει επισεις να χωρισει τα δυο κοκατου μολουκαν για να ζευγαροσουν σε ξεχοριστο μερος ποιο ανετο...

19. Dimitris1973

ειναι πολυ τρελος... με τους παπαγαλους .Ξερει καθε ειδος και απο πολυ μικρος μπορουσε να ξεχωρισει καθε ειδος...
    οσο για τα γευματα τους ...δεν μπορω να τα περιγραψω
    ναι καθαριζετε ποιο ευκολα απο κλουβια με καγκελα .

20. Greek yorkshire

φερτον στην παρεα μας! σιγουρα εχουμε να μαθουμε πολλα απο αυτον!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...