Τα βαφτίσια

Συζήτηση με θέμα Τα βαφτίσια, που ξεκίνησε από Nikoletta, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 7 Ιουν 2008.

1. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Γεια χαρά σε όλους! Άνοιξα καινούργιο topic για να σας ενημερώσω ότι τα βαφτίσια έγιναν λίγο νωρίτερα! Αφού και ο κ. Μάκης (που όπως είπε ο Δημήτρης, είναι ουσιαστικά η "μάνα" του κάναρου) έδωσε το ελεύθερο να το βγάλω όπως μου αρέσει, το βάφτισα! Για την ακρίβεια μου βγήκε αυθόρμητα και νομίζω ότι του πάει κουτί:...
    ...ΤΙΜΟΛΕΩΝ! :D
    Όταν τον φωνάζω έτσι ("Τιμολέοντα???"), κάνει έναν γουργουριστό ήχο σα να θέλει να κελαηδήσει! Είναι και μαγκάκος, του έβαλα ένα μικρό ματσάκι μπρόκολο και ανέβηκε πάνω, κρατάει κόντρα με την μία πατουσίτσα και το μασουλάει!

Εξακολουθεί ,όταν είναι χαλαρός, να σηκώνει τις πατούσες του εναλλάξ και αργά, τεντώνοντας τα δαχτυλάκια του, αλλά νομίζω ότι μπορεί να το κάνει για ξεκούραση/ ξεμούδιασμα.

Περιμένω εντυπώσεις για το νέο μας όνομα! Ελπίζω αύριο ή τη Δευτέρα να ανεβάσω και φωτό. Τα παστάκια από τα βαφτίσια εκκρεμούν :D

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

να σου ζησει ο μικρος...ωραιο ονομα και πρωτοτυπο :)

3. Kostas21

Kostas21 PB Member

Να σου ζησει!Ωραιο ονομα του εδωσες.

4. endurasKE-30

endurasKE-30 PB New Member

Νικολετα να σου ζησει ο Τιμολεοντας και να ειναι γερος σαν Λεοντας!

5. valantis1

valantis1 PB New Member

Να σου ζησει το ονομα. Λιγο αγριο δεν ειναι για καναρινακι?

6. Να σου ζήσει .Πολύ πρωτότυπο όνομα.Περιμένω παστάκι.

7. kimi

kimi PB New Member

Nα σου ζησει! Εγω περιμενω μπομπονιερα κ φωτο του μικρου.

8. aggel

aggel PB New Member

να σου ζησει ,ωραιο ο νομα του εβγαλες!

9. Frania

Frania PB Member

Να τον χαιρεσαι Νικολεττα τον Τιμολεοντα! Περιμενουμε Φωτογραφιες απο τα βαφτισια και διπλο γλυκο!

10. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

ωραιο0 ονομα,στρατηλατη,ελπιζω να κατακτησει πολλες καρδιες ο τιμολεων,καλοριζικος

11. Pegasos1982

Pegasos1982 PB New Member

Ομορφο και σπάνιο όνομα. Να το χαίρεσαι.

12. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους! Ο κάναρός μου θα γίνει μεγάλος τραγουδιστής, από χθες κάνει προσπάθειες να τα πει :16:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...