Τα αυγά την Νάρας της κανάρας.

Συζήτηση με θέμα Τα αυγά την Νάρας της κανάρας., που ξεκίνησε από dkard, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 17 Φεβ 2008.

1. dkard

dkard PB New Member

Αγαπητοί φίλοι,

Να τα αυγά της Νάρας της κανάρας. Είναι η δεύτερη γέννα. Στην πρώτη δεν είχαμε καμία επιτυχία.
    [x]
    Το άλλο Σαββατοκύριακο αν όλα πάνε καλά θα πρέπει να έχουμε νέα.
    [x]
    Και εδώ είναι το ζευγάρι.

Αυτά για την ώρα.

2. lizard

lizard PB Member Article Writer

σου ευχομαι και ελπιζω να βγουν τεσσερα υγειη μικρα καναρινακια.

3. gardeline

gardeline PB New Member

Σου ευχομαι να βγαλεις μικρα σε αυτη την γεννα.

4. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Δημήτρη με το καλό αυτή τη φορά να βγούνε 4 μικρά καναρινάκια

5. annouk313

annouk313 PB New Member

Δημητρη να σου ζησουν!με το καλο να βγουν υγιη πουλακια!ωραιοι κ οι γονεις!

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις να μας πεις νεα το αλλο Σαββ/κο!

7. ολα καλα να πανε αυτη τη φορά

8. andrews69

andrews69 PB New Member

ευχομαι 4στα 4

9. Smokie

Smokie PB Member

Με το καλό να έρθουν Δημήτρη !

10. redcanary

redcanary PB New Member

Καλή επιτυχία!

11. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Με το καλό Δημήτρη! Σου ευχομαι σύντομα να γίνεις παππούς και να χαρείς τα 4 πουλάκια σου!Και μην ξεχασεις να μας στειλεις φωτο από τα μωρά σου!

12. BISBA

BISBA PB New Member

Με το καλό 4 στα 4 και να τά δείς στό κλαρί

13. dkard

dkard PB New Member

Μάλλον τα νέα καλοί μου φίλοι δεν είναι ευχάριστα. Η καλή μας η Νάρα παρά την εξαιρετική προσπάθεια που έκανε δεν έβγαλε σήμερα το πρώτο πουλάκι. Συμπληρώθηκαν 14 ημέρες από την γέννα του πρώτου αυγού. Αν δεν έχουμε αποτελέσματα λέω να αποσύρω τον κύριο (κύριος να σου πετύχει) και να αφήσω την γλυκιά μου Νάρα να ξεκουραστεί κανα μήνα. Χωρίς φωλιά χωρίς νήμα γιατί δεν θέλω να εξαντληθεί. Τώρα για τον νέο τι κάνουμε δεν ξέρω. Θεωρώ ότι κάτι γίνεται με αυτόν. Για πείτε καμία γνώμη.

14. lizard

lizard PB Member Article Writer

κανε ωοσκοπιση στα αλλα αυγα μηπως το πρωτο ηταν κλουβιο αμα και τα υπολοιπα ειναι κλουβια παρτα απο κατω της και αμα φταιει ο αρσενικος εμπλουτισε τον
    με βιταμινη Ε και ψευδαργυρο αυτα ειναι τα κυρια συστατικα που δυναμωνουν την ικανοτητα του αρσενικου στο ζευγαρωμα.

15. dkard

dkard PB New Member

Από πιό σκεύασμα θα πάρει ψευδάργυρο. Το TABERNIL AD3E έχει βιταμίνη Ε. Υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο;

16. lee

lee PB New Member

Φιλε δημητρη υπαρχη μια περιπτωση η διαρκεια της εκολαψης να ειναι 19 ημερες ειναι κατι που συμβενει πολυ σπανια αλλα ισχυει η αναφορα αυτη εχει γινει μετα απο ερωτηση μου σε κτηνιατρο εκτρωφεα στην περιοχη μου προσωπικα δεν το εχω δοκιμαση

17. dkard

dkard PB New Member

Τι θα πεί αν φταίει ο αρσενικός φίλε lizard; Πως μπορεί να φταίει η Νάρα; Πως το ανακαλύπτουμε και πως το διορθώνουμε;

18. dkard

dkard PB New Member

Αγαπητοί φίλοι,

Χθες ολοκληρώθηκε και η δεύτερη προσπάθεια, δυστυχώς αποτυχημένη, για αναπαραγωγή. Θα ακολουθήσει μία περίοδος 1 μήνα ανάπαυσης και προετοιμασίας και κατόπιν θα επιχειρήσω άλλη μία φορά, την τελευταία για φέτος. Να μην την καταστρέψουμε την 'ομορφη Νάρα.

Το χώρισα ήδη το ζευγάρι.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...