Παρουσίαση Τα ασπροκόκκινα μωσαϊκά καναρίνια μου για το 2014.

Συζήτηση με θέμα Τα ασπροκόκκινα μωσαϊκά καναρίνια μου για το 2014., που ξεκίνησε από Lovecarduelis, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 10 Οκτ 2014.

1. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Εδώ έχουμε ένα καλό δείγμα μωσαικού κατ εμέ, με αρκετά καλό φτέρωμα και contrast
    αλλά με "μικρή" σχετικά μάσκα. Είναι περίπου στο 95% της πτερόροιας, μένουν κάποια πουπουλάκια ακόμη σε σβέρκο και κεφάλι.

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πολύ ιδιαίτερο και πανέμορφο πουλάκι, φτου φτου, να σου ζήσει!

3. panos70

panos70 PB New Member

πολυ ομορφο πουλακι μπραβο Γιωργο εχει βαφτει σχετικα καλα

4. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Όμορφο πουλάκι , εμένα με ενθουσιάζει όταν το λευκό είναι λαμπερό και δεν κιτρινίζει - θαμπώνει . Να τα χαίρεσαι και ακόμα καλύτερα ...

5. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Όμορφο . Ωραίο βάψιμο , ωραίο λευκό. Η μάσκα απο την κάτω πλευρά δείχνει οτι θα συμπληρωθεί με την ολοκλήρωση της πτερόρροιας. Απο την πάνω πλευρά φαίνεται πράγματι λίγο μικρή. Η ουρά του θέλει μια προσοχή . Ισως χρειαστεί μια ιδιαίτερη περιποίηση με το τελικό πλύσιμο .Δείχνει πολύ ανοικτή. Φαντάζομαι οτι ένα αδιαφανές χαρτόνι ή πλαστικό, που να καλύπτει την πρόσοψη μέχρι το ύψος των ματιών, θα βοηθούσε για το καλύτερο "στήσιμό" του. Καλή συνέχεια να έχει.

6. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Χαιρομαι που σου αρεσε Μακη. Επίσης ευχαριστώ και τα υπολοιπα παιδια.
    Για πες τι προτείνεις....

7. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Tώρα τίποτα . Οταν την πλύνεις και την βάλεις για εκπαίδευση θα τα πούμε . ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...