Ταϊστρες κήπου

Συζήτηση με θέμα Ταϊστρες κήπου, που ξεκίνησε από andreasrodos, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 29 Απρ 2007.

1. andreasrodos

andreasrodos PB New Member

Ψάχνω για κάτι τέτοιο

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Κ. Ανδρεα πραγματικα πολυ ενδιαφερον αυτο που ειδα. Ενα πραγμα μου ηρθε μονο στο μυαλο:Αυτο ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ που το σκεφτηκε και το επραξε, αγαπαει πραγματικα τις καρδερινες....και ο νοων νοειτω!

3. muthos

muthos PB New Member

ανδρεα πολυ καλο το βιντεακι αν οσοι ειχανε κηπο και κανανε το ιδιο θα ηταν ολλα μια χαρα

4. yannisleros

yannisleros Banned

EXO BREI TAISTRES KHPOY STON KIKLO OXI BEBEA IDIES ALLA POLU KALES K OMORFES K EXO SKEFTI NA PARO MIA KAI NA RIXNO OTI PETAO APO TIS TAISTRES ESTO KI AYTO TO LIGO 8A EINAI MIA XARA GIA SPOURGITES KTL

5. andreasrodos

Έχω δοκιμάσει μερικές αλλά είτε είχαν πρόβλημα συγκράτησης των σπόρων σε δυνατό άνεμο,είτε είχαν μικρή χωρητικότητα.
    Δεν είναι και ότι καλύτερο να ανεβαίνεις σε δέντρο ύψους 6 μέτρων με την βοήθεια ανυψωτικού μηχανήματος σε τακτά χρονικά διαστήματα.
    Σε χαμηλότερα δέντρα οι επισκέψεις των πουλιών γίνονταν μόνο κάθε Κυριακή που δεν υπάρχει δραστηριότητα.
    Όσον αφορά τα σπουργίτια που ανέφερε ο Γιάννης,να πω ότι αν και υπάρχουν εκατοντάδες δεν ενδιαφέρονται για το μείγμα σπόρων.

6. andreasrodos

Αυτό είναι για την Georgina κυρίως και αφορά την αγάπη γενικά για τα αγριοπούλια!

[youtube=youtube;PebfWrRfznsyoutube]?PebfWrRfzns[/MEDIA]

7. Georgina

Ax κυριε Ανδρεα, ειχατε δεν ειχατε με συγκινησατε βραδυατικα....σας ευχαριστω παρα παρα πολυ!

8. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

ΑΝΤΡΕΕΕΕΑΑΑ !

"Αχ κύριε Αντρέα" και "φιλάκια" ??

Τυχερέ !
    Αντε να τα δεί η "παντόφλα" να σε δώ.:D

9. andreasrodos

Πατέρα θα σε μαλώσω!
    Εδώ μιλάμε για ταίστρες κήπου και όχι για παντόφλες οικείας και στην περίπτωση μου πολυκατοικίας!
    Πάντως εσύ για καλό και για κακό,κρύβε λόγια!

10. Georgina

Ωχ! Ελπιζω να μην εγινα η αιτια να δημιουργηθει "διπλωματικο " επεισοδια...κ Αντρεα...sorry!:sorry

Και για να μην ζηλευει ο κ. Μακης ( μπαμπας σας ή μη).... κ. Μακη Αυτο απο εμενα και τον γιο μου για τα ωραια βιντεακια που μας βρισκετε και μας ανεβαζουν την διαθεση...Ελπιζω να μην γινει "σφαγη" στο σπιτι!

11. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Τι λές τώρα Georgina,τί σφαγή να γίνει ?
    Εδώ τρόμαξε η κα Εύη(η γυναίκα μου) που φώναζα."Τρέχα να δεις πώς προσέχουν τον άντρα σου".;). Με είπε παππού και ξανάρθα στα "κιλά " μου.
    --Νάσαι καλά και να δώσεις ένα γλυκό φιλί στον υιό σου απο μένα.

Υ.Γ Καλημέρα στην Ρόδο. Αντρέα ΦΙΛΙΑ.!

12. yannisleros

yannisleros Banned

AX KURIE MAKI AX KYRIE ANDREA
    AXXXXXXXXXXX PATRIDAAAAAAAAAA MOUUUUUU LIOMAAAAAA SE KANANEEEEEEEEEEEEE
    GEIA SOY ANTZELAAAAAAAAAAAAAAA
    OPAAAAAAAA

13. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Mηπως εχεις ξεφυγει?? Γιαννη απο την Λερο...??????????????:cool:

14. andreasrodos

Επειδή ξεφύγαμε για άλλη μια φορά θα πω τα εξής σχετικά και άσχετα.
    Ο Μάκης έχω ξαναπεί ότι είναι ο διαδικτυακός μου πατέρας γιατί από την πρώτη μας "γνωριμία" κατάλαβα ότι μοιάζουμε πάρα πολύ σε εξωστρέφεια,αγάπη για τα πτηνά και σε αρκετά άλλα που δεν είναι της στιγμής να αναφερθούν.Οπότε άνετα θα μπορούσα να είμαι γιος του αν παντρευόταν βέβαια πολύυυυυυ μικρός!
    Georgina τα φιλιά μου στο γιόκα σου και να τον χαίρεσαι.Μην φοβάσαι δεν δημιούργησες το παραμικρό.
    Αν μου επιτρέπει ο φίλος yannisleros θα πω κάτι και γι'αυτόν.
    Όταν τον "πρωτοδιάβασα" σχημάτισα την χειρότερη εικόνα και είχαμε και αρκετές κόντρες σε γνωστό forum.Όταν τον γνώρισα όμως από κοντά κατάλαβα ότι είναι ψυχούλα η οποία είναι πειραχτρούλα μέχρι σπάσιμο νεύρων.
    Προτιμώ πάντως τον Γιάννη τον τρελαμένο τον σπαστικό (sorry) από κάποιον δήθεν,ξερόλα και ψευτο-υπερήφανο,μεγαλό-εκτροφέα.
    Ο φίλος Alexandros μου υποσχέθηκε(επιτέλους κάτι σχετικό) να μου βρει τις εν λόγω ταίστρες από το εξωτερικό.Τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Συγνώμη αν σας κούρασα και θέτω το παρόν μήνυμα στη διάθεση της γόμας του διαχειριστή της ιστοσελίδας.

15. andreasrodos

Εδώ δεν μπορούμε να βρούμε "απλές",οι "αντισκιουριακές" μας έλειπαν !
    Δείτε στο παρακάτω link το βιντεάκι,έχει πλάκα!
    http://www.yankeeflipper.com/droll/index.cfm

16. Georgina

καποιος πρεπει να σκεφτει και τα καημενα τα σκιουρακια......Πολυ ομορφο παντως εκεινο τα κατακκοκινο πουλι με το λοφιο...! Τι πουλακι ειναι αυτο???

ΜΙΑ ΣΗΜΕΙΩΣΗ.. νομιζω πως ο ανθρωπος που εχει τετοιες ταιστρες στον κηπο του πρεπει να αγαπαει αληθινα τα πουλακια.....
    Μακαρι να το καναμε οι περισσοτεροι απο μας.

17. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Δεν έχεις βρει πουθενά ακόμη Ανδρέα;
    Καρδινάλιος

18. epo

epo PB New Member

πραγματι μιλαμε για πραγματικους ζωοφιλους,για τους κατοχους τετοιων ταιστρων στους κηπους τους!

19. andreasrodos

Σταύρο έχουμε βρει στην Γερμανία.
    Η αποστολή τους αργεί βέβαια λίγο,αλλά δεν βιαζόμαστε.

20. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Υπάρχει και αυτή για όσους ενδιαφέρονται.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...