Παρουσίαση Ταχυδρομικά περιστέρια χρώματα

Συζήτηση με θέμα Ταχυδρομικά περιστέρια χρώματα, που ξεκίνησε από George98, στο Forum 'Περιστέρια' του PetBirds, 29 Μαϊ 2015.

1. George98

George98 PB Active Member

Πριν από λίγες μέρες σας έδειξα κάποια από τα μικρά που έβγαλα φέτος τώρα θα σας ανεβάσω κάποια από τα ενήλικα ταχυδρομικά περιστέρια μου σε διάφορα χρώματα.

Έχω βάλει και μπλε φόντο πίσω για ομορφιά :)

No 1 peristeria1png.jpg
    No 2 peristeria2png.jpg
    No3 peristeria3png.jpg
    No 4 peristeria4png.jpg
    No 5 peristeria5png.jpg
    No 6 peristeria6png.jpg

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μάλλον χρειάζονται κάποια επεξεργασία οι φωτογραφίες, αναμένουμε :)

3. George98

ναι έγινε μια χαζομάρα περιμένεται

Τώρα είναι εντάξει :)

4. maria p

Τέλεια όλα, φτου φτου φτου!
    Δεν ξέρω αν είναι ίδια, πιο όμορφα μου φαίνονται το 3ο και το 8ο. Είναι πιο τσουπωτά, πιο μπαμπάτσικα και πιο στρογγυλεμένα :)

5. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Χαριτωμενα, και τι πανδαισια χρωματων!

6. George98

Βασικά οι φωτο είναι 6 απλά κάποιες βγήκαν δύο φορές δες τώρα που τις εφτιαξα και πες πια εννοούσες :)

Να πω οτι το άσπρο είναι λίγο μαζεμένο γιατί κλωσούσε και το πήρα για να το βγάλω φώτο και τρόμαξε λίγο :D

7. maria p

Ναι, διπλό ήταν :) , το 4 εννοούσα.
    Και το άσπρο είναι πολύ φινετσάτο!
    Όλα όμορφα είναι, τι να λέμε τώρα :)

8. Myra

Καλε γιατι δεν το αφηνες το πουλακι να κλωσσησει και να μας το δειξεις αλλη φορα???

9. George98

Δεν παθαίνουν τίποτα μόλις τελείωσα με τις φώτο πήγε και ξανακάθισε στα αυγά :)
    *Αυτό ήταν πριν απο 4-5 μερες τώρα έχει μικρά είναι 2 ημερών και κίτρινα ακόμα με το χνούδι :D

10. Myra

Εσυ τα ξερεις καλυτερα, εγω στην αγνοια μου δεν θα τα ενοχλουσα!

11. George98

Καλά και να τα ενοχλούμε πολύ δεν κάνει αλλα γενικός αφήνουν την φωλιά και μόνα τους για να φάνε λιγο και πάνε πάλι πισω.
    Αλλά έχω δει και περιστεράδες να τα παίρνουν απο τα αυγά να τα πετάνε και αυτα μόλις πέφτουν να πάνε πάλι στα αυγά :)

12. Myra

Το καθε ειδος ειναι ενα τεραστιο κεφαλαιο... Με λιγα κοινα πραγματα με τα υπολοιπα! teach us master!

13. George98

χαχα απο ότι φαίνεται το καθε ένα είδος έχει τα δικά του :)

Απο ότι βλέπω πάντως σας ενδιαφέρουν τα περιστέρια ! απο την πρώτη μέρα που ήρθα μου είπατε να σας ανεβάσω φώτο (απο μικρά , μεγάλα και περιστερώνα ) μέχρι στιγμής έχω κάνει τα 2 και σας χρωστάω μονο τον περιστερώνα :)

14. Myra

Ολα με ενδιαφερουν προσωπικα!

Και γιατι να μην θελω να δω την αγαπη του αλλου, οπως βλεπουν οι αλλοι την δικη μου αγαπη? Γιατι να μην "ανοιξουν οι οριζοντες" και με αλλα θεματα? Ειναι πολυ ωραιο να ψαχνεσαι και να ανακαλυπτεις πραγματα, και τις περισσοτερες φορες κατι σου κινει το ενδιαφερον και ειναι το εναυσμα να ψαχτεις. Εγω πχ δεν ηξερα καν οτι υπηρχαν τοσα πολλα, ομορφα και αξιοπροσεκτα ειδη, και οταν το εψαξα εννθουσιαστηκα!

15. Δημητρηςχχχ

Δημητρηςχχχ PB New Member

Λοιπον Γιωργο επειδη με γυρισες ,35χρονια πισω, το νουμερο 3 μου θυμισε ενα ασμανι που δεν μπορουσα να βολταρω και συνηθως κοιμοταν εξω.Τωρα εσυ και internet να μην εχεις , τον τροπο σου να στελνεις το μηνυμα πιο γρηγορα και ασφαλη, με τους αθλητες που βλεπουμε τον εχεις.
    Oλα ειναι υπεροχα.

16. George98

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :)

17. angel1

angel1 PB New Member

Παρα πολυ ομορφα Γιωργο! και το φοντο χαχαχ:p:p
    να κανω και μια ερωτησουλα ....
    Τα ταχυδρομικα τα αφηνεις κ ελευθερα και ξαναερχονται μονα τουςή ειναι παντα στο κουμασι;

18. George98

Δεν θα είχε νόημα να τα έχω μονο στο κουμάσι :) αλλιώς θα έπαιρνα κότες ! χαχαχα ναι τα βγάζω κάθε μέρα να πετάξουν και κάποιες φορές τα αφήνω και απο μακριά και ξαναέρχονται για προπόνηση

19. angel1

angel1 PB New Member

....πωπω απιστευτο ....:):):)
    Αρχιζω να ζηλευω :p:p χαχαχ

Αυτο συμβαινει μονο με τα ταχυδρομικα ή γενικα μετα περιστερια ;
    εχει τυχει να μην γυρισει καποιο ;

20. George98

όλα τα περιστέρα τα βγάζεις έξω να πετάξουν και ξαναγυρνάνε αλλα οι ταχυδρόμοι ξέρουν να γυρνούν απο οπουδήποτε κάνουν μέχρι και 1000 χιλιόμετρα σε μια ημέρα !

Μοιραστείτε

Φόρτωση...