Ταξίδι καναρίνι

Συζήτηση με θέμα Ταξίδι καναρίνι, που ξεκίνησε από mliag, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 25 Απρ 2014.

1. mliag

mliag PB New Member

Καλησπέρα παιδιά, επιθυμώ να ταξιδέψει το καρδερινοκάναρό μου από Κατερίνη για Αθήνα με αυτοκίνητο στο κλουβάκι του, θα αντέξει;

2. lefteris13

lefteris13 PB New Member

τι προβλημα να χει..1 χαπι για τη ναυτια δωστου:p και θα ναι μια χαρα

3. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Ελπιζω να μην το εννοεις..

4. lefteris13

lefteris13 PB New Member

εννοειται πως οχι, για αυτο η φατσουλα

5. mliag

mliag PB New Member

Τι μπορεί να πάθει;

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Αν βάλεις το κλουβί μέσα σε μια κούτα και να είναι ανοιχτή από πάνω φυσικά και το βάλεις στα πίσω καθίσματα (μόνο να είναι σταθερό να μην πηγαίνει πέρα δώθε η κούτα) με τροφή και νερό δεν πρόκειται να πάθει τίποτα! :)

7. mliag

mliag PB New Member

Οκ ευχαριστώ πολύ!

8. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Να κόψεις ένα μήλο και να του βάλεις ώστε να μην πάθει κάτι από υγρά ,

9. mliag

mliag PB New Member

Θα εχει νεράκι έτσι κι αλλιώς στο κλουβί!

10. Ian32

Ian32 PB New Member

Καλό είναι η ποτίστρα να είναι με μπίλια αλλιώς μην του βάλεις καθόλου και οταν κάνεις διάλειμμα πεντάλεπτο βάλε του να πιει και ξανά βγάλτω.

11. brand13

brand13 PB Member

Μαρία έχω ταξιδέψει 2 φορές ,με 2 διαφορετικά καναρίνια, ΜΕΣΑ στο αυτοκίνητο και δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα. Τους είχα το νερό και την τροφή κανονικά, απλά τα είχα στην μέση του πίσω καθίσματος με καλυμμένα τα πλαινά και το πίσω μέρος του κλουβιού, ώστε να βλέπουν μόνο μπροστά για να μην ζαλιστούν και απλώς φρόντισα να έχω στερεώσει καλά το κλουβί έτσι ώστε να μην μετακινείται. Δεν παθαίνουν τίποτα.

12. mliag

mliag PB New Member

Οκ ευχαριστώ πολύ!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...