Ταιστρα κήπου από ένα καπάκι

Συζήτηση με θέμα Ταιστρα κήπου από ένα καπάκι, που ξεκίνησε από jay, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 3 Δεκ 2008.

1. jay

jay PB New Member

Σημερα ειπα να κανω μια προχειρη ταιστρα για τα πουλακια του κηπου μου απο ενα καπακι απο βαζο! Κοστος κατασκευης 0 :)

P1020023.jpg

2. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

συνηθως τα απλα ειναι και τα πιο πρακτικα!

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Με διάθεση, φαντασία και ευρηματικότητα γίνονται θαύματα! Τυχερά τα πουλάκια της αυλής σου!

4. g-kiss

g-kiss PB New Member

Jay ειναι ωραια η πατεντα σου φιλε μου.Απο οτι βλεπω μαζι με τους σπορους εβαλες και βρεγμενο ψωμι(αν δεν κανω λαθος). Θα σου προτεινα να βαλεις χωρια το ενα και χωρια το αλλο λογω υγρασιας του ψωμιου.Και αν εχεις τα ειδη των πουλιων που αναφερεις στα στοιχεια σου δεν νομιζω να ειναι αναγκαιο το ψωμι, αλλα αντι αυτου βαζε φρουτα η αυγοτροφη κατα διαστηματα.Καλοπροαιρετη η παρατηρηση ετσι?:)

5. g-kiss

g-kiss PB New Member

Σορρυ μαλλον λαθος καταλαβα. Νομισα οτι ηταν για τα δικα σου πουλια Jay.Δεν αντιληφθηκα οτι ειναι για τα πουλια που επισκεπτονται τον κηπο σου.

6. jay

jay PB New Member

Καλα εκανες και εκανες τη διαπιστωση φιλε μου και ειμαι σιγουρος οτι την εκανες καλοπροαιρετα. Τα ψωμακια ειναι στεγνα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...