Ταισμα νεοσσων

Συζήτηση με θέμα Ταισμα νεοσσων, που ξεκίνησε από νικ1, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 19 Απρ 2008.

1. νικ1

νικ1 PB New Member

ενα δικο μου ζευγαρι σε μια πολυ ομορφη στιγμη

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Απιστευτο το βιντεακι!

και οι δυο γονεις μαζι να ταιζουν τα κοκκινα μωρα τους... :)

εχω μια γενικη απορια ομως περα απο το βιντεο σου...
    απ'οτι εχω καταλαβει τα κοκκινα καναρινια ειναι ''βαμμενα'' με ειδικες τροφες σωστα? Αν ειναι ετσι τα μωρα γιατι ψιλοκοκκινιζουν? τα ταιζουν απο την ιδια τροφη που τα κοκκινιζει? δηλαδη αν δε φανε αυτη την τροφη που τα κοκκινιζει τι χρωμα θα εχουν?:confused:

και παλι ειναι μοναδικα και πανεμορφα! να τα χαιρεσαι! :D

3. Smokie

Smokie PB Member

Νίκο τα μώρα είναι πολύ τυχερά που διαθέτουν τόσο σωστούς γονείς (ιδιαίτερα τα 2 πρώτα που απολαμβάνουν όλη την περιποίηση), είδα ότι το τάισμα γίνεται και από τους δύο, οι γονείς είναι μεγάλα και έμπειρα πουλιά ή απλώς τυχερός ?

4. Kostas21

Kostas21 PB Member

Τα βιντεο που ανεβαζεις ειναι τελεια!Μπραβο στα πουλια σου που ταιζουν τοσο ικανοποιητικα.

5. Υπέροχα μωρά από δύο υπέροχους γονείς.

6. νικ1

νικ1 PB New Member

καλημερα φιλοι να ειστε καλα .ναι παιρνουν χρωστικες οπως ξερεις τα μικρα δεν ειναι τοσο κοκκινα γιατι δεν εχουν ακομη φτερα η ολοκληρωση του χρωματος γινεται στην πτερορια που θα κανουν το καλοκαιρι.τα πουλια που ειδατε ειναι περσινο ζευγαρι αλλα και τα φετινα ετσι ταιζουν απλα εκει με βολεψε η καμερα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...