Τί ηλικίας είναι τα κοινά παπαγαλάκια στα πετ σοπ;

Συζήτηση με θέμα Τί ηλικίας είναι τα κοινά παπαγαλάκια στα πετ σοπ;, που ξεκίνησε από Papagalos19, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Ιουλ 2009.

1. Papagalos19

Papagalos19 PB New Member

Ισώς να είναι χαζή η ερώτηση μου αλλά λογικά θα υπάρχει μία παρόμοια ηλικία για τα κοινά παπαγαλάκια σε όλα τα πετ σοπ..;

2. antonis1996

antonis1996 PB New Member

σε ολα τα πετ σοπ υπαρχουν παρα πολλες ηλικιες δεν ειναι μονο μια!υπαρχουν φετιναρια,υπαρχουν παπαγαλακια που εχουν κλεισει το χρονο και υπαρχουν και μεγαλητερης ηλικιας...

3. Papagalos19

υπαρχει περιπτωση να βρω παπαγαλακι 2-3 μηνων?Θελω να το εξημερωσω

4. fragos

fragos PB Member

μπορεις να βρεις μονο να κοιταξεις να εχουν δαχτυλιδια για να μην σε κοροιδεψουν

5. Papagalos19

σε οσα πετ σοπ που εχω παει δεν εχω δει ποτε κοινα παπαγαλακια με δαχτυλιδι :(

6. niva2gr

niva2gr PB New Member

Εγώ δεν πιστεύω οτι προλαβαίνουν να γίνουν 1 έτους γιατί είτε κάποιος τα αγοράζει είτε αρρωσταίνουν στο μαγαζί και πεθαίνουν. Ένα μεγάλο ποσοστό είναι ήδη άρρωστα όταν πάνε στο μαγαζί και ενα ακόμα μεγαλύτερο μεγαλώνει εκεί.΄
    Συνήθως τα παπαγαλάκια περνάνε την πρώτη τους πτερόρροια περίπου 4 μηνών. Μέχρι τότε τα περισσότερα έχουν ρίγες όπως της πλάτης καί στο πρόσωπό τους. Επίσης ο χαλινός της μύτης είναι ροζ ή ροζ-γαλάζιος και τα μάτια τους είναι σκούρα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...