Τέλος αναπαραγωγής

Συζήτηση με θέμα Τέλος αναπαραγωγής, που ξεκίνησε από muthos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 5 Ιουλ 2007.

1. muthos

muthos PB New Member

Για εμενα τελιωσε για φετος η αναπαραγογη και ο απολογισμος ειναι ο εξεις:

Απο 9 ζευγαρια (ολλα αγοραστα απο pet shop)

Ασπορα 50
    Δεν αναπτηχτικαν 11
    Πεθαναν μιας ημερας 4
    Πεθαναν μεσα στο αυγο 4
    Σπασανε 6
    Απογαλακτηστικαν και χερουν ακρας υγειας 20

Θελω να ευχαριστησω ολλα τα παιδια μου με βηθεισαν παρα πολυ οστε να κατανοησω καποια πραγματα και να αναθεωρισω καποιες λανθασμενες αποψης που ειχα για καποια πραγματα και με την βοηθεια τους και της εμπηριες τους εφτασα σε αυτο το σημειο!Και θα ηθελα να ευχαριστησω και ονομαστηκα τον Δημητρη Ανδρεου που με δεχτηκε στο εκτροφειο του και μου εδηξε πως ταϊζουμε με την σηρηγκα και πως καθαριζουμε τα αυγα και πως τα αποθηκεβουμε και για την καναριτσα που μου εδωσε,επισεις τον Θαναση Υφαντη που πηγα και σε εκεινου το εκτρωφειο και με βοηθεισε με της γνωσεις του και που μου εδωσε και μια καναριτσα καμπουροτη που εψαχνα και δεν εβρησκα,και τον Δημητρη Βλαχοκωστα που με βοηθαει με της ιατρικες του γνωσεις !

2. xtou

xtou PB New Member

Καλησπέρα,
    Του χρόνου έχω αποφασίσει να βάλλω 5 με 6 ζευγάρια .

Όμως τα νούμερα που βλέπω μάλλον με αποτρέπουν.
    Είναι ενδεικτικά μιας εκτροφής?
    Δηλαδή υπάρχουν τόσα πολλά άσπορα αυγά?

3. muthos

muthos PB New Member

οχι δεν ειναι ενδικτηκα νουμερα μιας αναπαραγογης!αυτα τα νουμερα ειναι απο πουλια που δεν τους εκανα καλη προετιμασια οστε να εχω καλητερα αποτελεσματα και τα ειχα παρει απο pet shop οπου εκει το πεζεις τι θα σου βγει το πουλι απο του χρονου που θα εχω δηκα μου πουλια στην αναπαραγωγη και θα κανω και την σωστη πρετημασια θα ειναι παρα πολυ καλητερα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...