Σχετικά με θηλυκό καναρίνι

Συζήτηση με θέμα Σχετικά με θηλυκό καναρίνι, που ξεκίνησε από TheBigL, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 20 Φεβ 2015.

1. TheBigL

TheBigL PB Member

Καλημέρα παιδιά.Βρήκα διαθέσιμο θυληκό Timbrado δαχτυλιδομένο.Τα ερωτήματά μου είναι τα εξής.Το πουλί είναι του 13' και από φωτογραφίες που μου δείξανε παρατήρησα το εξής.Το πουλί φέρει 2 δαχτυλίδια,και επίσης το ένα του δάχτυλο δεν το κλείνει σωστά.Αυτό όμως πρέπει να το δω από κοντά για να είμαι σίγουρος.Σας στέλνω τις φωτογραφίες μήπως και μου πείτε την αποψή σας αν αξίζει να πάω να το δω.
    Y.G. πάλι δεν μορώ να βάλω τις φωτογραφίες :(

Δεν μπορώ να καταλάβω από το pc δεν μπορώ να τις βάλω,και τώρα από το κινητό μπορώ.Αυτό μου δείξανε θηλυκό από Πάτρα για Timbrado.

Συνημμένα Αρχεία:

2. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Είναι από εκτροφέα ?. Ανήκει σε σύλλογο αυτός ο εκτροφέας ?...Ζευγάρωσε επιτυχώς πέρσι το πουλί ?
    Όπως σου έγραψα ήδη :), αν αποφασίσεις να πάρεις σκουφάτο...δεν θα το βάλεις για ζευγάρωμα με άλλο σκουφάτο. Στο ζευγάρωμα με ''ασκούφωτο'', θα σου δώσει μισά - μισά πουλιά .

3. TheBigL

TheBigL PB Member

ο τύπος είναι πάτρα λες να στείλουμε κατάσκοπο τον πατίλα? :p
    δεν γνωρίζω αν ζευγάρωσε πέρυσι.το θέμα είναι γιατί έχει 2 δαχτυλίδια?

4. Paianas

Αυτό δεν είναι κατ'ανάγκη πρόβλημα..Κάποιοι χρησιμοποιούν διπλό δαχτυλίδι για να ξεχωρίζουν κάτι, για να τους υπενθυμίζει κάτι, για να κάνει το πουλί να ξεχωρίζει ανάμεσα στα πουλιά της συγκεκριμένης γέννας...και να τον ρωτήσεις γιατί το'βαλε, μπορεί να μην σου πει την αλήθεια ..Μπορεί να σημαίνει τίποτα, μπορεί και πολλά .

5. TheBigL

TheBigL PB Member

και αν ζευγάρωσε πέρυσι δεν μπορεί να μου πει ψέματα?

6. Paianas

Μα καλό είναι να ζευγάρωσε πέρυσι ...το πρόβλημα στο ποδαράκι του (αν το πατάει) δεν πρέπει να σε απασχολήσει. Μπορεί να έγινε όταν πέρασε το δαχτυλίδι. Να μην πρόσεξε και να του άφησε ''κουσούρι'' στο δάχτυλο.

7. patilas

patilas PB Member

ευχαριστως να παω να ελεγξω απο κοντα το πουλακι..και να δω αν αξιζει; και σε τι περιβαλον ζει

8. BullsEye

BullsEye PB New Member

Αν έχεις τη δυνατότητα ναι να πας.

9. patilas

patilas PB Member

πατρα ειμαι μπορω αρκει ν παρω το οκ..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...