Συμβουλεs για υγεια του ζακο

Συζήτηση με θέμα Συμβουλεs για υγεια του ζακο, που ξεκίνησε από ζακο, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 17 Νοε 2008.

1. ζακο

ζακο PB New Member

καλημερα, εχω ενα ζακο απο τον περασμενο ιουνιο. τωρα ομωs τα εχω παιξει. τον παπαγαλο μου τον χαρισε εναs φιλοs, και ενω του εχω μαθει λεξειs, ρυθμουs, απο παρασκευη καθεται ακινητοs και φουσκωμενοs. δεν εχει διαρροια αλλα ουτε ειναι και κανονικεs oι εκκενωσειs του. μου ερχεται κριμα γιατι δεν μπορω να τον βοηθεισω. καταλαβε καποιοs τι μπορει να εχει;

2. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

3. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Τρώει; Πίνει νερό; Το ότι κάθεται ακινητος και φουσκωμένος δεν είναι καλό σημάδι. Το συντομότερο να το δει γιατρός το παπαγαλάκι.Μόνο ο γιατρός θα μπορέσει να τον βοηθήσει. Ούτε εμείς, ούτε εσυ...

4. theo40gr

theo40gr PB New Member

να πω μια κακια?μπας και αν τον ειχες πληρωσει και δεν στον ειχαν
    χαρισει θα τον ειχες παει ηδη στον γιατρο?

5. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

ζακο Εκτός Forum

Τελευταία Δραστηριότητα: Σήμερα 02:47

Tο μήνυμά του εστάλη στις 2:38 και ήταν σε σύνδεση μέχρι 2:47 (μόνο).

Συνεπώς ούτε το μήνυμα του Δημήτρη με τους Κτηνίατρους έλαβε, ούτε της Μαίρης για το επείγον της υπόθεσης ούτε και του Τheo που επίσης έδειχνε την αγωνία του για ανάγκη γιατρού! Τι άλλο να γράψουμε; Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μας απαντήσεινα και να πάνε όλα καλά.

6. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Κανένας εδώ μέσα δεν είναι γιατρός για να σε βοηθήσει με ακρίβεια. Πηγαίνε τον ή στο Αγροτικό Κτηνιατρείο ή στον κ. Πανταζή στην Χρ. Κάτσαρη.

7. ζακο

ζακο PB New Member

συμβουλεs για υγεια ζακο

παιδια καλησπερα απο γιαννενα. θελω να ευχαριστησω τον δημητρη πετροπουλο και την μαιρη που απαντησαν στον προβληματισμο μου με την υγεια του ζακο μου. χαρη στον δημητρη βρηκα τηλ του πτηνιατρου αχιλλεα ακριβη και οσο μπορεσε ο ανθρωποs (μεσω τηλ)- γιατι στα γιαννενα δεν εχουμε ειδικευμενο σε τετοια πουλια γιατρο-με βοηθησε. ο ζακο μου σημερα το απογευμα μου ξαναμιλησε και ειναι και παλι κινητικοs. καλη συνεχεια

8. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

μπορεις να ρωτησεις τον γρηγορη η τον χαρη που ειναι πατριωτακια μας να σου δωσουν τηλεφωνα απο κτηνιατρους. δεν μπορει να μην υπαρχει στα Γιαννενα κτηνιατρος...περαστικα στο πουλι!

9. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Περαστικά του λοιπόν. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...