Συμβιωνουν σε ενα κλουβι Μονκ με μικρο παπαγαλακι;

Συζήτηση με θέμα Συμβιωνουν σε ενα κλουβι Μονκ με μικρο παπαγαλακι;, που ξεκίνησε από marilia, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 17 Μαρ 2009.

1. marilia

marilia PB New Member

Γινετε σε ενα κλουβι να συμβιωσει μονκ παπαγαλοσ με μικρο παπαγαλακι???:D

2. Yasmin

Yasmin PB Member

Με τίποτα όμως! Μην βάζεις ποτέ διαφορετικά είδη στο ίδιο κλουβάκι..

3. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Ούτε να το διαννοηθείς! Οι Μονκ είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ κτητικοί με ό,τι θεωρούν δικό τους, ειδικά με τον χώρο τους!

4. Billy

Billy PB New Member

με τον μονκ δεν ξερω με κοκατιλ παντως τα παπαγαλακια δεν εχουν προβλημα...οσο αυτο που λετε για ποτε διαφορετικα ειδη στο ιδδιο κλουβι δεν πολυσυμφωνω...πιστευω ειναι αναλογα με τα ειδη...

5. Yasmin

Yasmin PB Member

Σε έναν πιθανό καβγά ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος αν λείπεις τί μπορεί να γίνει.. Εκτός και αν έχεις μεγάλη κλούβα! Τα κοκατίλ ναι μεν είναι ήρεμα πολύ πουλάκια, αλλά περίοδο αναπαραγωγής ας πούμε που οι ορμόνες χτυπάνε κόκκινο; Εγώ προσωπικά προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Το τί κάνει ο καθένας είναι δική του άποψη... Έχω ακούσει πάντως ένα κοκατίλ που έφαγε το δάχτυλο από Budgie.

6. Billy

Billy PB New Member

αληθεια???τι να πω παιδια εγω απο προσωπικη εμπειρια λεω οτι τα δικα μου συγκεκριμενα δεν εχουν προβλημα...το ιδιο εχω ακουσει και απο αλλους...

7. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Πάντως, επειδή το θέμα αναφέρεται συγκεκριμένα στους Μονκ, από προσωπική πείρα σας λέω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! Ειδικά αν ο Μονκ είναι το ήδη υπάρχον πουλί στο σπίτι και το άλλο έρθει μετά. Θα είναι πάντα " ο εισβολέας"!

8. marilia

marilia PB New Member

οκ ευχαριστω παιδια , αποκλειεται να βαλω μικρο με μονκ κ αν θελησω να του βρω ταιρι??πωσ θαγινει???βεβαια δεν ειμαι σιγουρη για το φυλλο βεβαια αλλα ενταξει

9. sophias

sophias PB New Member

https://petbirds.gr/threads/Πως-γίνεται-το-dna-test-στα-πουλιά.5418/ ;)

10. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

και επισης τα κοκατιλ με τα μικρα παπαγαλακια(μπατζι) καταγωνται απο το ιδιο μερος...οποτε μπορουν να ταιριαξουν αν εχουν χωρο...αλλα ο μονκ ειναι απ αλλου...οποτε...αφιστετο...;))

11. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Συμβίωση

Για μικρά παπαγαλάκια, πήρες απαντήσεις από φίλους του forum.:cool: τώρα δες και το youtube που ακολουθει:cool1

12. mariah

mariah PB Member

Tο μονκακι την εκανε με ελαφρα πηδηματακια...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...