Συμβίωση με ακόμη ένα cockatiel

Συζήτηση με θέμα Συμβίωση με ακόμη ένα cockatiel, που ξεκίνησε από DaniGK, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 19 Φεβ 2009.

1. DaniGK

DaniGK PB New Member

Καλημέρα.Έχω ένα cockatiel το οποιο δεν του αρέσει τίποτα.Το μονο που κάνει είναι να τρώει.Του πήρα ποσα παιχνίδια ρε παιδιά και ούτε που τα έχει αγγίξει.Έτσι σκέφτομαι να πάρο ένα ακόμη cockatiel για να κάνουνε πάρε.Αλλα δεν ξέρω άμα μπορούνε να συμβιώσουνε μαζί.Να λάβουμε υπόψιν όμως ότι ο δικός μου παπαγάλος είναι σε μια ηλικία 22 χρόνον και είναι πολύ ιδιότροπος και λιγάκι επιθετικός.:rolleyes:

2. DaniGK

DaniGK PB New Member

Ξέρει μήπως κανεις να μου απάντηση???

3. Lianita

Lianita PB New Member

Βασίλη το κοκατιλ σου ειναι μεγαλο σε ηλικια. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μην το αναστατωσεις με την παρουσια ενος καινουριου πουλιου. Ειναι κτητικα με το κλουβι τους ακομα και σε μικροτερη ηλικια, ποσο μαλλον στα 22!Αν θελεις να παρεις καινουριο κοκατιλ μπορεις να το βαλεις σε διαφορετικο κλουβι. Μπορουν να κανουν παρεα και απο αποσταση.
    Οσο για τα παιχνιδια, πολλα κοκατιλ δεν παιζουν. Εξαρταται απο τον χαρακτηρα τους.

4. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

παραξενω πιστευω πως αν το ελεγες πιο παλια σε ηλικια το κοκατιλ σου 2-3 χρονων περιπου θα λυνοταν το προβλημα.του αφιερωνεις χρονο?δειξτου στοργη !καλη επιτυχια !

5. DaniGK

DaniGK PB New Member

Του αφιερώνω όσο χρόνο μπορώ και πιστεύω πως τώρα τελευταία έχουμε έρθει πιο κοντά.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...