Παρουσίαση Στον Dewey αρέσει το τηλέφωνό μου

Συζήτηση με θέμα Στον Dewey αρέσει το τηλέφωνό μου, που ξεκίνησε από jamieo, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 12 Αυγ 2009.

1. jamieo

jamieo PB Member

Ο Dewey αρέσκεται να προσπαθεί και να παίζει με το κινητό μου τηλέφωνο. Νομίζω ότι θέλει να μάθει να χρησιμοποιεί τα μηνύματα SMS.

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Να του παρεις ενα δικο του, θα παρω κι εγω ενα στο Φοιβο και θα στελνουν μηνυματα μεταξυ τους. :D:p:D
    Εχει πολυ πλακα παντως, το δικο μου το τερατακι βεβαια, νομιζω οτι δεν θα ηταν τοσο τρυφερο με το τηλεφωνο μου οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να του το δωσω. Κι αυτα τα καινουρια χαλανε πανευκολα.

3. mariah

mariah PB Member

Καταπληκτικος ο Dewey!

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ωραιος ο Dewey.:D

Ειχα δει στο youtube ενα βιντεο που ειχαν σε ενα caique ενα κινητο ψευτικο και οταν παταγε καποιον αριθμο ελεγε κατι(προφανως καποια λεξη που ηθελαν να του μαθουν)

Πιστευω οτι ειναι πολυ εξυπνο κολπο και ειναι κατι πολυ διασκεδαστικο για τα πουλια.Ελπιζω να βρω κατι παρομοιο.

5. jamieo

jamieo PB Member

Συνήθως προσπαθεί να γλείψει την οθόνη και κάνει κλικ στα κουμπιά. Ενθουσιάζεται όταν με βλέπει να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο. Νομίζει ότι είναι παιχνίδι και θέλει να παίξει μαζί του.

Φώτη, έχω δει ορισμένα παιχνίδια τηλέφωνα. Θα προσπαθήσω να βρω ένα για το Ντιούι!

---------- Post added at 07:51 AM ---------- Previous post was at 07:50 AM ----------

Νομίζω ότι ο Ντιούι θα ήθελε να προσπαθήσει να μιλήσει με το Φοίβο στο τηλέφωνο. Είναι πολύ φιλικό πουλί.

6. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Γρήγορα τηλέφωνο στο παιδί.

7. ntertzas

ntertzas PB New Member

εξυπνο πουλι

8. Marilenaki

Marilenaki PB Member

πανεξυπνο πουλι δεν λες τιποτα! ειναι φοβερος!

9. Sissy

Sissy PB Senior Member

;)):Big Grin:Ενα τελευταιας τεχνολογιας τηλεφωνο και με ειδικο προγραμμα πληρωμης στα υπεραστικα για Ελλαδα (με τοσους θαυμαστες!)
    Να τον χαιρεσαι Jamie!

10. jamieo

jamieo PB Member

αυτό είναι αλήθεια, Σίσσυ. Ή θα πρέπει να βρω μια δουλειά για τον Dewey. Ίσως να μπορεί να κερδίσει τα χρήματα για τις κλήσεις.

11. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Jamie, στείλε το βιντεάκι στην Apple ίσος θα φτιάξουνε ενα iPhone ιδικά για έξυπνους παπαγάλους! :D

12. jamieo

jamieo PB Member

haha! Αυτό είναι μια καλή ιδέα! :D

13. melagio80

melagio80 PB Member

Παλι καλα που εσενα απλα γλυφει το κινητο...
    Ο Γιουτζακος ειχε καταφερει και μου ειχε φαει ολο το κινητο γυρω-γυρω!

14. zwitsas

zwitsas PB New Member

πως λεγεται αυτο το ειδος?

15. fragos

fragos PB Member

ειναι ενα πανεμορφο lorikeets!

16. zwitsas

zwitsas PB New Member

μονο πανεμορφο...δεν υπαρχουν λεξεις να το χαρακτηρησεις

17. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

..αν παρει και ο γιαννης του Αρη τηλεφωνο θα αρχισω να εχω υπονοιες για τηλεφωνικο σεξ μεταξυ των δυο lorries

18. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

χαχαχαχαχαχαχαχα:beach_relax:

19. jamieo

jamieo PB Member

:eek:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...