Στον ιδιο χωρο κοκατιλ με lovebird χωρις περιθωριο για καραντινα

Συζήτηση με θέμα Στον ιδιο χωρο κοκατιλ με lovebird χωρις περιθωριο για καραντινα, που ξεκίνησε από marina&zizel, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 29 Δεκ 2015.

1. marina&zizel

marina&zizel PB New Member

Καλησπερα.Σημερα θα παμε στη Σερρες οπου εκει βρισκεται ενα lovebird(ζιζελ)για Πρωτοχρονια.H oποια εχει κανει αυγα απο μονη της.Θα ειναι για λιγο χρονικο διαστημα οποτε δεν μπορω να κανω καραντινα.Σκεφτηκα το ενα να ειναι μπροστα κι το αλλο πισω.Και στις δυο πλευρες εχει ηλιο.Τωρα που κελαδαει και το κοκατιλ θα δωσουν ρεσιταλ.Αυτα θα ακουγονται βεβαια και δεν ξερω τι να κανω.Καλη ιδεα ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Αν κατάλαβα καλά θα πάρεις στις Σέρρες και το δικό σου παπαγάλο (τι είδος είναι?) και θα τον βάλεις στο ίδιο κλουβί με ένα ρινγκνεκ που έχει κάνει αυγά από μόνο του??? Δεν είναι εφικτό να πάρεις κι εσύ κλουβί και τα πουλιά να είναι σε διαφορετικό κλουβί? Εγώ προσωπικά δε θα ρίσκαρα την υγεία του δικού μου παπαγάλου...

3. marina&zizel

Ειναι κοκατιλ το δικο μου.Οχι το αλλο ειναι lovebird.Δεν θελω να τα βαλω στο ιδιο κλουβι.Το καθενα στο δικο του.
    lovebird

o δικός μου(κοκατιλ)

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δεν υπάρχει δυνατότητα να είναι σε διαφορετικό δωμάτιο το κάθε πουλί;

5. marina&zizel

ναι.βεβαιωςΤο ενα στο μπροστινο μερος του σπιτιου και το αλλο στο πισω μερος του σπιτιου,αν εννοεις αυτο.

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

E εντάξει τότε. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

7. marina&zizel

ευχαριστω;):thumbsup:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...