Στάντ για το παπαγαλάκι μου

Συζήτηση με θέμα Στάντ για το παπαγαλάκι μου, που ξεκίνησε από teo2, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 1 Σεπ 2008.

1. teo2

teo2 PB New Member

Σήμερα έφτιαξα ένα στάντ για τον παπαγαλάκο μου με την βοήθεια της αδερφής και της μάνας μου είναι απο ξύλο ευκάλιπτου και ενός άλλου δέντρου που δεν είναι τοξικό για τα πουλιά γιατί είχα φτιάξει και ένα μικρό στάντ και δεν έπαθαν τίποτα (τότε δεν ηξερα για τοξικά δέντρα) .

Συνημμένα Αρχεία:

2. Xamodraki

Xamodraki PB New Member

Παιχνιδοτοπος! :D

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ ωραιο! :) Ευχομαι να το χαρει!

Εαν δεις και δεν κατεβαινει απο το ψηλοτερο σημειο, εκει δηλ. οπου καθεται στη φωτο, τοτε χαμηλωσε το λιγο... ;)

4. teo2

teo2 PB New Member

Κατεβαίνει για να παίξει και για να φάει αλλά ποιό πολύ κάθετε εκεί μάλον θα το χαμηλώσω

5. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Ωραία κατασκευή.

6. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Πολύ έξυπνη κατασκευή... Μου έδωσες ιδέα...

7. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Μπράβο Θεοδόση! Πολύ έξυπνη και ευρηματική κατασκευή! Συγχαρητήρια και στην μανούλα και την αδελφούλα σου για την συμπαράσταση!:)

Νομίζω ότι η μικρή αυτή παιδική χαρά θα είναι ένας μικρός Παράδεισος χαλάρωσης και εκπαίδευσης για τον φιλαράκο σου! Ανανέωνέ του συχνά τα παιχνιδάκια του για να μην βαριέται και δοκίμασε να του προσαρμόσεις ταΐστρα και ποτίστρα και παρατήρησε τις αντιδράσεις του!

8. gianhnsthess

gianhnsthess PB New Member

Πολύ καλό. Να ΄σαι καλά που το μοιράστηκες παζί μας.

9. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

ωραιο!,αυτο θα τους αρεσει πολυ περισσοτερο απο οποιοδηποτε κλουβι!

10. teo2

teo2 PB New Member

Ευχαριστώ του πήρα δύο από αυτά τα τσίγκινα απο ένα πετ σοπ και του τα έβαλα κάτω κάτω με νερό και φαί αλλά δεν τα χρησιμοποιησεί μάλον δεν έχει καταλάβει τι είναι...

11. aggel

aggel PB New Member

πολυ ομορφο τα τσαντ τωρα εχω δυο ιδεες γιανα φτιαξω στο παπαγαλακι μου.μππραβο σας

12. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

πολυ απλο και χρηστικο. μπραβο σου εκανες καλη δουλεια!

13. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Θεοδόση, ανέβασέ τα λίγο ψηλότερα στο ύψος των κλαδιών που προτιμάει να στέκεται την περισσότερη ώρα. Αν είναι πολύ χαμηλά όχι μόνο δεν θα του αρέσει γιατί θα νιώθει περίεργα, ( βλέπεις οι παπαγάλοι προτιμάνε τα ψηλά κλαδιά) αλλά και γιατί υπάρχει περίπτωση να λερώνεται και το φαγητό ή το νερό από τις κουτσουλιές του...:) Δοκίμασε το και περιμένουμε να μας πείς τις εντυπώσεις σου!

14. teo2

teo2 PB New Member

ΤΖΟΡΤΖΙΝΑ τα φαγητα και τα νερα τα έχω βάλει σε μέρος που δεν έχει από πάνω κλαδια για αυτό τον λόγο

15. Billy

Billy PB New Member

Τελειο φιλε...θέλω και εγω να κανω ενα για τον τζο μου και θελω καποιες συμβουλες...πως κανεις τη βαση???που το στηριζεις???και για τις κουτσουλιες τι κανεις???

16. teo2

teo2 PB New Member

Φίλε συγνώμη που αργώ να σου απαντήσω αλλά την βάση την αγόρτασα απο πετ σοπ για να βάλω ενα κλουβί εχεί ροδάκια και εχει απο κατω σχάρα για να βάζω πράγματα εκει έβαλα χαρτί για τις κουτσουλιές

Μοιραστείτε

Φόρτωση...