Σπόροι σε βρεγμενη σακουλα, χαλασαν ή οχι;

Συζήτηση με θέμα Σπόροι σε βρεγμενη σακουλα, χαλασαν ή οχι;, που ξεκίνησε από melagio80, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 26 Νοε 2008.

1. melagio80

melagio80 PB Member

Ειχα αγορασει απο ενα γνωστο πετ σοπ χυμα τροφη-παπαγαλινη με ηλιοσπορους και την ειχα αφησει μεσα στη σακουλα. Προχτες ομως με την βροχη ξεχασα να την μαζεψω αν και ηταν κατω απο υποστεγο.Η σακουλα ηταν βρεγμενη και φοβαμαι οτι βραχηκαν και τα σπορακια.Τι να κανω?Να το περαξω?

2. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Εγω θα σου έλεγα να την πετάξεις, αφου βράχηκαν και τα σποράκια.

3. melagio80

melagio80 PB Member

Λες ε?Η σακουλα να καταλαβεις ηταν μεσα σε αλλη σακουλα.Η εξωτερικη ηταν βρεγμενη,δεν βρηκα υγρασια μεσα στο φαγητο!Αλλα και εγω το φοβαμαι και δεν θελω με τιποτα να παθει κατι ο Ιβανακος η η Μαρου.

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εγω θα το πετουσα σιγουρα. Μπορει να αναπτυχθει μουχλα η αν "αναψουν" οι σποροι και να δημιουργηθουν ζυμωσεις απο διαφορους μηκυτες που παραγουν τοξινες. Ειναι και αυτος ενας τροπος δηλητηριασης.

5. mariah

mariah PB Member

Ασε καλυτερα πετα το να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και παρε αλλο!

6. melagio80

melagio80 PB Member

Και να φανταστειτε το καταλαβα αφου γυρισα απο το πετ σοπ που πηγα για τον Γιουτζι!

7. Yasmin

Yasmin PB Member

Επίσης θα σου έλεγα εγώ να μη πάρεις χύμα, αλλά συσκευασμένη, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

8. melagio80

melagio80 PB Member

Δεν τρωνε την συσκευασμενη τροφη Εφη!Οταν πρωτοπηρα τον Ιβαν συσκευασμενη του ειχα αγορασει και δεν την ετρωγε και ετσι του πηρα χυμα.

9. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Υπάρχουν πολλές μάρκες συσκευασμένες τροφές. Δεν δοκιμάζεις και κάποια άλλη;

10. melagio80

melagio80 PB Member

Τωρα αν σου πω οτι δεν θυμαμαι ποια ειχα παρει τοτε?!Εχουν περασει 6 χρονια απο τοτε!

11. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Εγω πάντως θα σου πρότεινα της VERSELE-LAGA. Ο αδελφός μου, που έχει ενα κοκατιλάκι ,τρελαίνεται για την συγκεκριμένη τροοφή.

12. melagio80

melagio80 PB Member

Θα επισκεφτω τις επομενες μερες το πετ σοπ και θα ψαξω να την βρω!

13. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Αν θες μπορω να σου πω πια αλυσίδα pet την έχει.

14. melagio80

melagio80 PB Member

Ναι αν θα ηθελες!Δεν ξερω ομως αν επιτρεπεται να το γραψεις δημοσια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...