Σπορος αρσενικου

Συζήτηση με θέμα Σπορος αρσενικου, που ξεκίνησε από Fotis_K, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 22 Ιουν 2008.

1. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

παιδια μηπως ξερετε τι θα μπορουσα να κανω για να δυναμωσω το σπορο του αρσενικου?γιατι μολισ τελειωσουν οι ζεστες θελω να βαλω τα Lovebirds μου να ζευγαρωσουν!(τον σεπτεμβριο σκεφτομαι)

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ποιον σπορο? Εννοεις το σπερμα φανταζομαι... Σωστη και πληρης διατροφη με πολλα φρεσκα φρουτα λαχανικα και ωραριο υπνου χωρις ενοχλησεις ειναι απαραιτητα για καλη υγεια. ;)

3. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Kai giati nomizis oti xreazete na to dinamonis??? Exei kanei poles fores aspora ayga h thilikia? An ta prosexeis kala den prepei na anisixis gia ayto!

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

ναι!εχει κανει αρκετα ασπορα!μονο μια φορα βγηκαν δυο και επιβεβαιωθηκα οτι δεν ειναι τζουφιος ο αρσενικος!με την τελευταια φορα που εκανε 6 αυγα και δεν εγεινε τιποτα!βεβαια δεν τουσ ειχα κοψει τα φτερακια απο κατω και εχουν πολλα και σκεφτομαι μηπως φταιει αυτο...

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

απο βιταμινες στο νερο πρεπει να τουσ βαζω κατι?σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα θελω να τα χουν ολα τα πουλακια μου...

6. evaluieva

evaluieva PB Member

εγω αυτην χρησιμοποιω μετα απο (*)υποδειξη του γιατρου.
    Τσακάλι - Χρυσή ευκαιρία - WWF

conditie mix της travipharma
    [εχει κ αμινοξεα !]

(*) 3 μερες στο νερο, καθε 90 μερες [με καθημερινη αλλαγη εννοειται]
    μια μεζουρα-σκονη ειναι-για 2lt νερο

[ως σκονη ,μπορει να μπει κ στην τροφη γραφει η συσκευασια...]

Μοιραστείτε

Φόρτωση...