Σπίτι για ringneck

Συζήτηση με θέμα Σπίτι για ringneck, που ξεκίνησε από melagio80, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 28 Οκτ 2008.

1. melagio80

melagio80 PB Member

Θα μπορούσατε να μου στείλετε φωτογραφίες απο κλουβάκια για να πάρω μία ιδέα για τον Μπουμπλή μου?:cool:

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Κάτι τέτοιο νομίζω πως είναι καλό:

Γενικά όσο πιο μεγάλο κλουβί είναι τόσο το καλύτερο! Να προτιμήσεις κλουβιά που έχουν ίσια κάγκελα, να μην προτιμήσεις στρογγυλά κλουβιά γιατί δεν θα τον εξυπηρετεί.

Κοίτα κι εδώ:
    https://petbirds.gr/threads/Ποσο-μεγαλο-πρεπει-να-ειναι-ενα-κλουβι-για-ringneck.7156/
    https://petbirds.gr/threads/Διαστασεις-κλουβιων-για-ringneck.6070/

3. melagio80

melagio80 PB Member

Το κλουβάκι που του πήρα είναι μεγάλο,πιο μεγάλο μάλιστα απο αυτο που έχω μεσα τον Ιβαν με τη Μαρου!

4. ShadyLady

Ανέβασε μια φωτογραφία να το δούμε!:D

5. melagio80

melagio80 PB Member

Δεν ξέρω αν μπορεις να καταλαβεις το μεγεθος του!:mad:

Συνημμένα Αρχεία:

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ιωαννα εγω δεν το καταλαβαινω το μεγεθος του. Σαν κλουβι για Budgies μου φαινεται... Ξερεις τις διαστασεις του?

7. melagio80

melagio80 PB Member

χμ...ξεκολλησα το χαρτακι και δεν ειδα τις διαστασεις,φαινονται μονο δυο νουμερα : χ41 και χ75

8. ShadyLady

Ιωάννα κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς το μέγεθός του, νομίζω πως είναι κάπως μικρό για ένα παπαγάλο ringneck. Οι ringneck έχουν και μεγάλη ουρά, δεν ξέρω αν θα τον βολέψει κι αν θα του φτάνει ο χώρος.:rolleyes:

9. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ανεστη απ οτι φενετε νομιζω πως εχει μεγαλα καγκελα...μαλλον για παπαγαλους μεσεου μεγεθους ειναι...αν υπαρχει χορος και μπορεις παρτου ακομα μεγαλιτερο να χωραει και πολλα παιχνιδια

10. melagio80

melagio80 PB Member

Οταν αγορασα το κλουβακι ειπα τι παπαγαλο εχω και μου εδειξαν αυτο και καποια αλλα.Βεβαια αυριο που θα τον παρω θα δω αν ειναι ενταξει.Τι παιχνιδακια ομως μπορω να του βαλω?

11. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Επειδη δεν υπαρχει πουλι μεσα στο κλουβι μαλλον γι αυτο δεν μπορω να κατλαβω το μεγεθος που εχει το κλουβι...

Μονο το παιχνιδακι πηγαινε το στην ακρη στα καγγελα ωστε να το πιανει απο εκει αν θελει να παιξει για να μην τον εμποδιζει στις κινησεις του στη μεση οπου το εχεις.;)

12. melagio80

melagio80 PB Member

Ωραια,ετσι θα δημιουργηθει και περισσοτερος χορος.Αυριο οταν τον φερω θα τον βγαλω φωτογραφια και θα την ανεβασω.Παντως πιστευω οτι σε μεγεθος ειναι σωστο...:rolleyes:

13. evaluieva

evaluieva PB Member

ιωαννα δες εδω

14. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Ιωάννα πολύ μικρό μου φαίνεται εμένα πάντως.

15. melagio80

melagio80 PB Member

Δεν ξέρω...παντως είναι μεγαλυτερο απο το κλουβι του Ιβαν και της Μαρου...Θα δουμε τελικα αυριο γιατι το Μπουμπλη δεν μου τον εφεραν σημερα :(

16. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

αυτο το απο μερα σε μερα μου σπαει πολυ τα νευρα...και εμενα μου ειπαν τελος του μηνα θα μου ειχαν φερει τη θηλυκια και τωρα της ειπαν στις 10 του μηνος...

17. melagio80

melagio80 PB Member

Ηταν ο,τι χειροτερο μπορουσαν να μου κανουν...Θελω να ειμαι τυπικη και οταν εκεινοι δεν ειναι τοτε δεν τα πηγαινουμε καλα.Εαν δεν ειχα δωσει προκαταβολη δεν θα τον επαιρνα...

18. Yasmin

Yasmin PB Member

Ε, κρίμα θα ήταν.. Ήδη το έχεις αγαπήσει από πριν καλά καλά το δεις και θα το άφηνες;;;

19. melagio80

melagio80 PB Member

Ασε με,ειμαι να σκασω...Αντε τωρα να περιμενω μεχρι αυριο...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...