Σκούρο και λευκό είναι εφικτό?

Συζήτηση με θέμα Σκούρο και λευκό είναι εφικτό?, που ξεκίνησε από konstantinos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 25 Φεβ 2008.

1. konstantinos

konstantinos PB New Member

Μου χάρισαν ένα ζευγάρι χθες επισυνάπτω φωτο του αρσενικού το θυληκό δεν έλεγε να πάρει μια πόζα της προκοπής σύντομα και δική της φωτο είναι στα ίδια χρώματα λίγο πιο πλ όμως .Η απορία μου είναι αν ζευγαρώσω τον αρσενικό με τα χρώματα που βλέπετε με μια θυληκιά λευκή(με κάτι λίγες πινελιές μαύρο στο κεφάλι) που έχω το αποτέλεσμα θα είναι καλό?

Συνημμένα Αρχεία:

2. redcanary

redcanary PB New Member

1.το πλ τί είναι;

2.Το καναρίνι αυτό είναι μιας ράτσας που για να δημιουργηθεί χρειάστηκαν πολλά χρόνια επιλεκτικών διασταυρώσεων. Δεν είναι κρίμα να μην την συνεχίσεις;

3. konstantinos

λίγο πιο πάλ ήθελα να γράψω δηλ στήθος πιο ανοιχτό και πάνω μέρος ανοιχτό καφέ σχεδόν εκρού.και μένα μου αρέσει να βλέπω ζευγάρια ιδιου χρώματος απλα μια υπόθεση έκανα

4. konstantinos

έχω μια φωτο του θυληκού αλλά δεν ειναι και τόσο καλή

Συνημμένα Αρχεία:

5. lizard

lizard PB Member Article Writer

πολυ ομορφα και τα δυο καναρινια εγω θα σου ελεγα να ζευγαρωσεις το ζευγαρι που σου χαρισαν γιατι ειναι πανεμορφα αλλα να ξερεις οτι καλα ειναι να μην χαλας τις ρατσες των καναρινιων.

6. konstantinos

ειναι όντος πολύ όμορφα!τι ράτσα θα μπορούσαν να ειναι αυτά?

7. redcanary

redcanary PB New Member

Φωτογραγικό ’λμπουμ Πουλιών Συντροφιάς

Διάβασε και βρεις αυτό που ψαχνεις...

8. konstantinos

μάλλον ειναι Αχάτης κόκκινο ιβουάρ χιονέ

9. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Κωνσταντίνε θα σου πρότεινα να ψάξεις λιγάκι της ράτσες των καναρινιών και να καταλήξεις σε ένα ζευγαράκι από τη ράτσα που θα σου αρέσει περισσότερο. Στη συνέχεια, να ενημερωθείς όσο περισσότερο μπορείς για τα πουλιά που έχεις και να προσπαθείς για το καλύτερο σε κάθε αναπαραγωγή.

Πίστεψέ με, έχει πολύ περισσότερο ενδιαφέρον από το να προσπαθείς να πετύχεις ένα χρώμα που σου αρέσει με την ανάμειξη διαφόρων χρωμάτων. :)

10. Smokie

Smokie PB Member

Συμφωνώ με τον Δαμιανό και τον Σταύρο καλό θα είναι να συνεχίσεις ώστε μελλοντικά να αποκτήσεις πουλάκια με τα χαρακτηριστικά που θέλεις .(πολύ όμορφο το πουλάκι της φωτογραφίας)

Πάντως νομίζω πως το πόστ αυτό θα έπρεπε να βρισκόταν στην ενότητα
    Φόρουμ Αναπαραγωγής Καναρινιών https://petbirds.gr/forums/Αναπαραγωγή-Καναρινιών.15/

11. gardeline

gardeline PB New Member

Κια εγω θα σου προτεινα οτι και ο Σταυρος.

12. carina81gr

carina81gr PB New Member

το θυληκο σου πρεπει να ειναι ιζαμπελα κοκκινο ιβουαρ χιονε αν δεις στην λιστα...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...