Σκεφτομαι να παρω budgies

Συζήτηση με θέμα Σκεφτομαι να παρω budgies, που ξεκίνησε από inpense, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Μαϊ 2008.

1. inpense

inpense PB New Member

εχω ενα προβλημα με το κλουβι που εχω.πηγα εκει που το πηρα και θα μου το αλλαξει με να μεγαλυτερο με μια μικρη διαφορα στην τιμη.λοιπον εκει ειδα ειχε φερει 8 μικρα Budgies και σκεφτηκα αφου το κλουβι ειναι μεγαλο να παρω ενα ζευγαρι και να τα βαλω μαζι με τα cockatiel. τι λετε?θα υπαρξει προβλημα:)

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εαν τα ζευγαρια προοριζονται για αναπαραγωγη πιστευω πως θα υπαρξει προβλημα. Διαφορετικα δεν υπαρχει προβλημα διοτι προερχονται και απο την ιδια ηπειρο. ;)

3. inpense

inpense PB New Member

το κλουβακι ειναι ferplast Rekord 6 Special
    87 x 46,5 x 74,5 cm θα κανει αυτο το κλουβακι

4. inpense

inpense PB New Member

τωρα αμα θελουν να ζευγαρωσουν τι να τα κανω

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εαν ενα απο τα ζευγαρια αποφασισει να γεννησει περα απο το να ζευγαρωνει μπορει να ξεσπασουν φασαριες... Προσφατα μια φιλη μου που ειχε σε πολυ μεγαλο κλουβι ενα ζευγαρι κοκατιλ και ενα ζευγαρι linnies εχασε το ενα lineolated διοτι τα κοκατιλ γεννησανε και επιτεθηκαν ασχημα στο αλλο πουλακι... :( παρολο που ειναι φιλησυχα πουλια πιστευω πως με τα ζευγαρια και τις ορμονες αναπαραγωγης δεν γινονται παιχνιδια... Περυσι ειχε μεσα και ενα ζευγαρι ροζελες και ειχε παλι προβλημα διοτι γεννησανε και αρχισανε ξαφνικα να επιτιθονται στα κοκατιλ. Ενω ολον τον καιρο συζουσανε αρμονικα στην φαση αναπαραγωγης αλλαξανε αποψη για τους συγκατοικους... Αλλο να τα εχει κανεις σε μεγαλη εξωτερικη κλουβα πτησης οπου ο χωρος διαφυγης απο επιθεση ειναι πολυ μεγαλος και αλλο σε κλουβι δωματιου...

6. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

αμα εχεις και δευτερο κλουβι βαλτα ολα μαζι στο μεγαλο και αμα ερθει η ωρα της αναπαραγωγής βγαζεις τα μικρα και τα βαζεις σε αλλο κλουβι.
    αλλα αμα δε βαλεις φωλια δεν θαχεις και αναπαραγωγή,οπωτε αμα δε σε ενδιαφερει η αναπαραγωγή οκ αλλα και παλι υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν καυγαδες οπωτε εχε και ενα δευτερο κλουβι αν επιχηρισεις να τα βαλεις ολα μαζι.

7. inpense

inpense PB New Member

μαλλον θα παρω ξεχωριστο κιλουβακι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...