Σκεφτομαι να παρω και 2ο παρροτλετ

Συζήτηση με θέμα Σκεφτομαι να παρω και 2ο παρροτλετ, που ξεκίνησε από karalos, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Οκτ 2014.

1. karalos

karalos PB New Member

Γεια σας κ παλι,σκεφτομαι να παρω 2ρο παρροτλετ αυτη τη φορα θυληκο κ αυτο ταισμενο στο χερι για να κανει παρεα στον Ισμαιλο μου κ γιατι οχι ν μην γνωρισε τον ερωτα,ποια τα + και ποια τα - απο 2ταισμεναπουλακια στο χερι τη επιπτοσεις θα εχω αμα αγορασο κ 2ρο πουλακι?

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Θα σου έλεγα να περιμένεις να γνωριστείς καλά με το πουλάκι που έχεις ήδη. Δεν έχεις λύσει βασικά θέματα στην επαφή σου μαζί του. Δεν έχει ολοκληρωθεί η εκπαίδευσή του. Όπως μας γράφεις ο χρόνος σου είναι περιορισμένος. Επίσης είσαι σίγουρος ότι αυτό που έχεις είναι αρσενικό;

3. karalos

karalos PB New Member

Βασικα ειναι αρσενικος αλλα τη αλλο να του μαθο?πεται κοντα μου καθετε μαζι μουξερω της συνιθιες του

4. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

Το βασικο και νεγαλο + ειναι οτι το ενα θα εχει παρεα το αλλο αλλα τι γινετε αν αναπτηξουν ανταγωνιστικη συμπεριφορα το ενα με το αλλο? Σκεψου και το βαθμο εξαρτισης με σενα αφου ειναι ταισμενο στο χερι θα καταφερουν να γινουν ζευγαρι? Για ολες αυτες τις σκεψεις θα συμφωνουσα με τη Μαρια να το αφησεις για αργοτερα.

5. karalos

karalos PB New Member

Παιδια δεν σκεφτομουνα να το παρω αυριο κιολας.απλα βρηα ενα θυληκο σχετικα οικονομικο μιας κ θελουμε κ 40μερες καραντινα συν ποσες μερες να γνωριστουν θα φαμε κανα 3μηνο κ ενα μηνα ποθ θελει η μικρη να απογαλακτιστη 4 μηνες.δεν θελω ντε κ καλα να γινουν ζευγαρι ας μινουν φιλοι αρκοι να εχει την παρεα για της μερες κ της ορες που δεν μπορω να ειμαι μαζι του.ενα πραγμα που με φοβιζει ειναι αυτο που λες να μην μαλονουν για μενα,

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Χα χα Θοδωρή μου, αφού θα το πάρεις, είναι σίγουρο τι μας ρωτάς; :) Πάρ' το!

7. karalos

karalos PB New Member

βρε Μαρια απλα να ξερω τιτ θα αντιμετοπισο?δεν ηξερα ότι μπορει ναμαλοσοθν για μενα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...